Premier: "Będzie można wracać do pracy w kopalniach. Praca górników jest potrzebna całej Polsce"

Sytuacja na Śląsku jest opanowana, jest pod kontrolą - przekonywał w Katowicach premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu sztabu kryzysowego. Zapewniał również, że nie ma mowy o izolacji województwa śląskiego.
Andrzej Grygiel Premier: "Będzie można wracać do pracy w kopalniach. Praca górników jest potrzebna całej Polsce"
Andrzej Grygiel / PAP
Szef rządu dziękował również przedstawicielom służb sanitarnych i medycznych z całego kraju, którzy przybywają z pomocą do woj. śląskiego.

Morawiecki poinformował, że spotkał się w sobotę również z "ozdrowieńcami" - osobami, które zostały wyleczone, a testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. Podkreślał w tym kontekście, że "transmisja pozioma" poza sektorem górniczym jest w woj. śląskim niewielka.

Premier zaznaczył, że w każdym miejscu, w którym wykryte zostanie ognisko koronawirusa, należy izolować osoby zakażone. "Ale nie ma mowy o izolacji Śląska, czy województwa śląskiego. Nie ma na to mojej zgody, nie ma na to zgody rządu. Mamy zasadę solidarnościową - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" - dodał szef rządu.
 
Tu na Śląsku życie gospodarcze musi wrócić do stanu przed koronawirusem. We właściwy sposób podjęliśmy temat testów, izolacji. To działania profesjonalne, dzięki którym będzie możliwy powrót do pracy w kopalniach, a także ratowanie miejsc pracy. W ten sposób widać naszą solidarność. Ta wspólna walka z koronawirusem ma sens.

- zaznaczył Mateusz Morawiecki.
 
Chcę podkreślić, że ta nasza akcja doprowadziła do momentu, że od poniedziałku-wtorku będzie można wracać do pracy w kopalniach. To bardzo ważne. Praca górników jest bardzo potrzebna całej Polsce

- stwierdził premier.


cwp/Twitter, PAP, autorzy: Mateusz Roszak, Krzysztof Konopka
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe