REKLAMA

30 milionów z ministerstwa rodziny na wsparcie seniorów

Jak poinformowało MRPiPS, ruszyła edycja 2017 otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Na jego realizację ministerstwo przeznaczyło w 2017 r. kwotę 30 mln zł.
 30 milionów z ministerstwa rodziny na wsparcie seniorów
/ www.pexels.com

Program adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. W Dziennym Domu oraz klubie „Senior+” będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku i skorzystać z ciepłego posiłku, wyjaśnia resort. Znajdą się w nich pomieszczenie m.in. do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu.

 

W ramach Programu jednostki samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

 

MRPiPS podaje, że w pierwszym przypadku będzie to 300 tys. zł w przypadku Dziennego Domu „Senior +” oraz 150 tys. zł w przypadku Klubu „Senior +”. Placówki już istniejące będą mogły liczyć na do 300 zł w Dziennym Domu „Senior+” oraz do 200 zł w Klubie „Senior+” na utrzymanie jednego miejsca.

 

Na przebudowę lub remont pomieszczeń lub budynku przewidziano nie więcej niż  250 tys. zł w przypadku Dziennego Domu „Senior+” oraz 125 tys. zł w przypadku Klubu „Senior +”. Natomiast jednorazowa kwota dotacji przeznaczona na wyposażenie Dziennego Domu „Senior+” nie może być wyższa niż 80 tys. zł, a w przypadku Klubu „Senior +” wyższa niż 25 tys. zł.

 

Wymagany finansowy wkładu własnego wynosi 20 proc. wartości dla zadań realizowanych w ramach modułu 1 oraz minimum 60 proc. wartości dla zadań realizowanych w ramach modułu 2.

 

Ofertę należy należy kierować do właściwego ze względu na położenie placówki Urzędu Wojewódzkiego do 13 marca 2017 r.

 

AG

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura