Wykres TVN robi furorę w sieci. "Czy to jest ta obiektywna i profesjonalna stacja?"

"Według platformy zajmującej się koronawirusowymi statystykami krzywa zachorowań w Polsce ciągle rośnie. W porównaniu do Włoch, Niemiec, Francji czy Hiszpanii mamy tendencję wzrostową" – tłumaczyła lektorka podczas przedstawiania wykresu w "Faktach po faktach" na antenie TVN.
 Wykres TVN robi furorę w sieci. "Czy to jest ta obiektywna i profesjonalna stacja?"
Twitter
Prawdą jest, że w Polsce liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem minimalnie rośnie, zaś w krajach Europy Zachodniej spada. Uwagę internautów przykuła jednak zestawienie Polski z państwami, w których epidemia spowodowała śmierć dziesiątek tysięcy osób.

Grafika prezentowała liczbę aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech i Francji. Uwagę zwrócił jednak fakt, że przyrosty zakażeń są w zupełnie innych skalach - w przypadku Polski liczba aktywnych przypadków to około 10 tys., w Europie Zachodniej w danym momencie było takich osób nawet 100 tys.

"Grafika pokazuje, że w Polsce liczba zakażonych jest obecnie o wiele wyższa niż w innych krajach. A fakty? Fakty są takie, że aktywne przypadki to u nas obecnie 10 719 osób, podczas gdy w Niemczech 12 712, w Hiszpanii 55 219, we Włoszech 60 960, a we Francji aż 89 753" – zwraca uwagę portal tvp.info.

Przypomnijmy, że od początku epidemii w Polsce stwierdzono 20379 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, w Niemczech ponad 179 tys., we Francji ponad 181 tys., we Włoszech ponad 228 tys., a w Hiszpanii ponad 280 tys.

Warto również pamiętać, że do tej pory w Polsce odnotowano 973 zgony spowodowane COVID-19. Dla porównania w Niemczech w wyniku epidemii życie straciło 8316 osób, w Hiszpanii 27940, we Francji 28215, zaś we Włoszech 32486.
 

/TVP INFO


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura