REKLAMA

Dominik Tarczyński: Zbiera się pieniądze na zabicie Jarosława Kaczyńskiego, a ktoś mówi, że to piękne!

- Zbiera się pieniądze na zabicie Jarosława Kaczyńskiego, a ktoś mówi, że to piękne i ważne. Jedna z posłanek Nowoczesnej reklamowała to wydarzenie. Był już taki jeden, co chciał walczyć nienawiścią i Nowoczesna skończy jak Palikot - tak o spektaklu „Klątwa” wystawianym na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie powiedział Dominik Tarczyński w TVP Info.
zrzut ekranu Dominik Tarczyński: Zbiera się pieniądze na zabicie Jarosława Kaczyńskiego, a ktoś mówi, że to piękne!
zrzut ekranu / TVP Info

- To nie sztuka, to wykorzystywanie środków publicznych na seanse nienawiści. Składam zawiadomienie do prokuratury ws. tego przedstawienia.

- powiedział poseł o promowanym przez opozycję spektaklu.

- Te obrzydliwe sceny nie mają nic wspólnego ze sztuką, są po prostu przestępstwem. Bierzemy pod uwagę również zawiadomienie o podżeganiu do zabójstwa.

- podkreślił gość TVP Info.

Zdaniem posła PiS twórcy "moelstują widza" tym, co pokazują na scenie.

- To molestowanie widzów. (…) PO i N. nie zajmują się sprawami ważnymi, tylko używają prymitywnych form, które grają na emocjach. (..) Chcą pokazać, że PiS chce zakazać sztuki, panuje autorytaryzm, itd. Nie, my po prostu szanujemy prawo   


- dodał.

    Mamy do czynienia z polityczną hucpą nastawioną na wywołanie emocji. Niech zrobią przedstawienie o muzułmanach i Żydach. Zobaczymy, czy są takimi cwaniakami


- denerwował się Tarczyński.

n

n

źródło: TVP Info 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura