"Gdzie jest przywódca Korei Płn?". Media znów spekulują na temat przedłużającej się nieobecności Kima

- Kim pojawił się tylko cztery razy publicznie od początku kwietnia, znacznie mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku - pisze Al Jazeera pytając w tytule "Gdzie jest Kim?". Od czasu kiedy przywódca Korei Północnej pojawił się publicznie by udowodnić, że wbrew spekulacjom światowych mediów, żyje, więcej się nie pokazał.
screen YouTube Reuters

- Rzecznik Ministerstwa Zjednoczenia Korei Południowej Yoh Sang-key przyznał w piątek, że bacznie obserwuje sytuację w Korei Północnej. Powodem jest nowa publiczna nieobecność lidera Kim Jong-un, który nie pojawił się od trzech tygodni.


- pisze brazylijski jovempan.com.br

- Nieobecność Kim Jong-una w oczach opinii publicznej nadal spekuluje się po jego drugim długim zniknięciu w ciągu ostatnich kilku miesięcy. „Najwyższego przywódcę Korei Północnej” widziano po raz ostatni publicznie 1 maja podczas ceremonii otwarcia fabryki nawozów w Sunchon, 30 mil na północ od stolicy Pjongjangu. Wielu twierdziło, że materiał filmowy mógł zostać sfałszowany, że użyto sobowtóra(...) W tym tygodniu gazeta z Korei Północnej oświadczyła, że ​​podróże w czasie [których umiejętność przypisywani rodzinie Kimów - przyp. red.], nie były „realistyczne” (...) To odkrycie z bardzo tajemniczego stanu może oznaczać wielką zmianę


- pisze brytyjski express.co.uk

Źródło: aljazeera.com/ jovempan.com.br/ express.co.uk

cyk 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: