Roman Giertych: Teatr, który promuje płatne zabójstwo JK to nie sztuka, ale przestępstwo

- Teatr, który promuje płatne zabójstwo JK to nie sztuka, ale przestępstwo. Niech się tym zajmie prokuratura - napisał na swoim profilu na Twitterze Roman Giertych. Jak widać, nawet jego oburzyło najnowsze przedstawienie pt. "Klątwa" wystawione w stołecznym Teatrze Powszechnym.
Teatr Powszechny w Warszawie Roman Giertych: Teatr, który promuje płatne zabójstwo JK to nie sztuka, ale przestępstwo
Teatr Powszechny w Warszawie / twitter.com

 

 

W wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego spektaklu "Klątwa", pokazane są kontrowersyjne sceny – m.in. scena seksu z figurą polskiego papieża czy niszczenie krzyża, a pod koniec przedstawienia jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Sztukę poza warszawskim Ratuszem promują artyści i politycy, w tym posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus.

Premiera "Klątwy" – sztuka na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego, w reżyserii Olivera Frljića, odbyła się w ubiegła sobotę, a patronat medialny nad spektaklem objęła m.in. spółka Agora. Reklamowała ją również część polityków, w tym posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka najpierw chwaliła się na Twitterze biletem na sztukę, a dzień po premierze namawiała: "Kupujcie bilety póki są. Jeśli są. Ja już byłam. We środę idę po raz drugi”.

źródło: Twitter.com


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe