"To prowokacja. Nie prowadzimy zbiórki podpisów". Kierwiński zapytany o materiał tvp.info

Nie prowadzimy żadnej oficjalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego; materiał portalu tvp.info to prowokacja – ocenił w rozmowie z PAP przewodniczący PO w Warszawie Marcin Kierwiński.
 "To prowokacja. Nie prowadzimy zbiórki podpisów". Kierwiński zapytany o materiał tvp.info
PAP/Wojciech Olkuśnik
W środę po południu portal tvp.info poinformował, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Opublikował też nagranie, na którym widać jak zbierane są podpisy.

Portal dodał, że informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało mu się potwierdzić na miejscu, a biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ WIDEO: Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

Zdaniem Kierwińskiego "to prowokacja portalu tvp.info". Jak podkreślił, "komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie jest zarejestrowany, partia nie prowadzi żadnej oficjalnej zbiórki".

Trudno jest mi odnieść się do prowokacji TVP Info, rozumiem, że boją się kandydatury Rafała Trzaskowskiego – dodał.

Ludzie dzwonią do nas, dopytują się, kiedy można będzie złożyć podpisy na kandydata, i wszystkich informujemy, że będziemy zbierać podpisy dopiero po ogłoszeniu wyborów, przez komitet wyborczy – powiedział.

/PAP


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura