Paweł Mucha: Niech władze Warszawy przedstawią dane nt. wycinki drzew. To wykaże ich hipokryzję

Rzecznik Ministerstwa Środowiska Paweł Mucha zażądał w poniedziałek od władz Warszawy przedstawienia informacji dot. ilości drzew wyciętych w latach 2014-16 w stolicy. - "Dlatego, że politycy PO nadają sprawie usuwania drzew na prywatnych posesjach wymiar polityczny, chcemy dowiedzieć się, jaki procent w tych latach stanowiły zgody na usunięcie drzewa, a jaki odmowy" - komentuje rzecznik MŚ. - "Te dane powinny wykazać hipokryzję polityków PO" - stwierdził.
 Paweł Mucha: Niech władze Warszawy przedstawią dane nt. wycinki drzew. To wykaże ich hipokryzję
/ Pixabay.com/CC0
Odnosząc się do wtorkowych zapowiedzi polityków PO, że jeszcze dzisiaj złożą projekt nowelizacji ustawy prawo ochrony przyrody powiedział:

Skoro przewodniczący PO dzisiaj ubiera szaty obrońcy przyrody, bardzo proszę, niech skłoni swoją koleżankę z partii panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, żeby przedstawiła opinii publicznej informację, ile drzew w ostatnich latach w stolicy zostało wyciętych, ile wydano na to zgód, panie przewodniczący "sprawdzam"

- mówi rzecznik resortu środowiska.
 

- Panowie mieliście 8 lat, żeby pokazać na co was stać, to co robiliście było wbrew zasadom zrównoważonego rozwoju, wbrew zasadom ekologii. To, co dzisiaj dzieje się z Puszczą Białowieską to efekt prowadzonej przez PO polityki, można by ją nazwać "chowaniem głowy w piasek"

- dodał.

- Dzisiaj PO mówi, że złoży projekt ustawy w ciągu jednego dnia. Czy równie szybko PO zajmie się aferą reprywatyzacyjną w Warszawie?

- powiedział rzecznik MŚ.
 
Zwrócił uwagę także na raport Najwyższej Izby Kontroli, który wskazuje, że samorządy wydawały zgody na wycinki drzew bez wystarczających przesłanek, umarzały także  inwestorom opłaty za wycięte drzewa. Okazuje się że pomimo narzędzi w rękach samorządów, gospodarowanie przestrzenią publiczną w niektórych miastach było nieefektywne. Raport podaje ponadto, że w polskich miastach brakuje inwentaryzacji terenów zielonych.
 

-  Jak pokazuje raport NIK, problem ochrony zadrzewień w polskich miastach nie jest nowy. Wygląda na to, że samorządy nie wystarczająco zadbały o zieleń na swoim terenie. W miejsce terenów zielonych powstawały przeróżne inwestycje, niestety także kosztem tych zadrzewień, które dzisiaj na ustach mają politycy PO

– komentuje Paweł Mucha, rzecznik prasowy Ministerstwa Środowiska.

Źródło: Ministerstwo Środowiska
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe