REKLAMA

[WIDEO] Bortniczuk odpowiada Tuskowi i publikuje "krótki film o manipulacji"

Co tymczasem usłyszał, zapamiętał i rozpowszechniał autor dziennika pt. "Szczerze", Donald Tusk? Zobaczcie – pisze na Twitterze poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk.
 [WIDEO] Bortniczuk odpowiada Tuskowi i publikuje "krótki film o manipulacji"
/ sejm.gov.pl/European People's Party - Flickr.com CC BY 2.0
Poseł Kamil Bortniczuk powiedział, że w ich interesie jest to, żeby Rafałowi Trzaskowskiemu było jak najtrudniej zebrać podpisy. Jak bezczelnym trzeba być, żeby tak otwarcie, przy pełnym świetle, mówić o swoich bardzo nikczemnych intencjach – mówił na antenie TVN24 były premier, a obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Tusk dodał również, że "przygotuje się prawo", aby utrudnić start "najpoważniejszemu konkurentowi prezydenta Dudy". Zapowiedział także, że sam pomoże w zbieraniu podpisów popierających kandydaturę prezydenta Warszawy.
Na zarzuty Donalda Tuska odpowiedział sam zainteresowany - poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk, który opublikował "krótki film o manipulacji".

Kilka godzin przed rozmową Donalda Tuska z Moniką Olejnik, Bortniczuk występujący na antenie TVN24 stwierdził, że być może politykom PO nie zależy na tym, aby wygrać nadchodzące wybory prezydenckie, tylko na "niekończącej się zadymie".

Ja się martwię o Polskę. Ja bym chciał, żeby Rafał Trzaskowski miał więcej czasu na zebranie tych podpisów, żeby zostały dochowane ustalenia, które przecież z inicjatywy Lewicy w ramach posiedzenia okrągłego stołu dotyczące wyborów zostały poczynione. Niech Rafał Trzaskowski te podpisy zbierze, niech stanie w szranki wyborcze – powiedział w TVN24 poseł Porozumienia.

"Tak radykalnie mówiłem o planach »blokowania« startu R. Trzaskowskiego, że red. Morozowski oskarżył mnie o fałszywą troskę. Co tymczasem usłyszał, zapamiętał i rozpowszechniał autor dziennika pt. "Szczerze", @donaldtusk? Zobaczcie" – czytamy we wpisie Bortniczuka na Twitterze.
 

/Twitter/TVP INFO


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura