"Trzaskowski chce zatrzymać przekop MW, który realizuje 50 pomorskich firm.To program biedy i bezrobocia"

- Mam listę firm zaangażowanych już teraz w realizację przekopu Mierzei Wiślanej. To lista 50 firm, łącznie z generalnym wykonawcą. Większość tych firma ma swoje siedziby tutaj na Pomorzu. Jeśli rzeczywiście te groteskowe zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego miały być rzeczywistością, to te wszystkie firmy i ich pracownicy mogliby po prostu stracić pracę - mówił podczas zwołanej dziś konferencji prasowej poseł PiS Kacper Płażyński. Polityk ocenił program Rafała Trzaskowskiego jako program bezrobocia i biedy.
 "Trzaskowski chce zatrzymać przekop MW, który realizuje 50 pomorskich firm.To program biedy i bezrobocia"
screen YT - Gdańsk Strefa Prestiżu

Rafał Trzaskowski niedaleko zapowiedział swój program, polegający de facto na likwidacji inwestycji, które mają wesprzeć polską gospodarkę, które mają znaczenie strategiczne. Jedną z nich jest przekop Mierzei Wiślanej. Szanowni Państwo, przekop Mierzei to bardzo ważna inwestycja dla nas wszystkich, dla naszego bezpieczeństwa ekonomicznego, jak i militarnego 


- mówił Kacper Płażyński. Wskazał, że Rafał Trzaskowski zapowiada walkę z koronawirusem i skutkami tej trudnej sytuacji takimi jak bezrobocie i zamknięte zakłady pracy poprzez odchodzenie od kluczowych dla gospodarki inwestycji, z których wiele już jest realizowanych. 
 

To jest oczywiście absurdalne samo w sobie. Jak można walczyć z bezrobociem likwidując inwestycje, w których zaangażowanych jest szereg firm tutaj z Pomorza, z całej Polski? To właśnie te firmy dzięki tym inwestycjom dają pracę gdańszczanom, Polakom, wszystkim mieszkańcom naszego pięknego kraju. Mam listę firm zaangażowanych już teraz w realizację przekopu Mierzei Wiślanej. To lista 50 firm, łącznie z generalnym wykonawcą. Większość tych firma ma swoje siedziby tutaj na Pomorzu. Jeśli rzeczywiście te groteskowe zapowiedzi Rafała Trzaskowskiego miały być rzeczywistością, to te wszystkie firmy i ich pracownicy mogliby po prostu stracić pracę


- podkreślił poseł. W jego opinii program Rafała Trzaskowskiego to nie jest program ratunku polskiej gospodarki, ale "program bezrobocia i biedy". 
 

Już nieraz słyszeliśmy, że biedę Polsce trzeba zwalczyć jedząc szczaw i mirabelki. Na to się nie można zgodzić


- podsumował Płażyński.raw

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura