"Przecież Wisła się oczyściła". Kompromitacja szefowej Zielonych po poparciu Rafała Trzaskowskiego

To nie było żadne ukrywanie problemu. Prezydent Trzaskowski szybko podjął odpowiednie działania, które jako Zieloni monitorowaliśmy – mówi o awarii oczyszczalni ścieków "Czajka" szefowa Zielonych Małgorzata Tracz.
 "Przecież Wisła się oczyściła". Kompromitacja szefowej Zielonych po poparciu Rafała Trzaskowskiego
fot. Platforma Obywatelska RP - Wikipedia CC0
Wywiad Roberta Mazurka z Małgorzatą Tracz to masakra. Oczywiście dla Zielonych. Aż mi się przypomniał wywiad tego samego autora z panem Kossakowskim – pisze na Twitterze zastępca redaktora naczelnego portalu energetyka24.com Jakub Wiech.

Zdaniem eksperta Zieloni poparli kandydaturę Rafała Trzaskowskiego nie ze względów ekologicznych, lecz politycznych. – Nie próbujcie wciskać ludziom kitu, że jest inaczej – dodał.
"»Czajka« sama się oczyściła"

W rozmowie z szefową Zielonych, która ukazała się na łamach Dziennika Gazety Prawnej, Robert Mazurek zapytał posłankę o m.in. sprawę spustu ścieków do Wisły z oczyszczalni "Czajka", a także o politykę energetyczną Niemiec.

Zapytana o "Czajkę" podkreśliła, żeby pamiętać o tym, że była to awaria, a "awarie się zdarzają", zaś Wisła "sama się oczyściła". Mazurek zwrócił jednak uwagę, że Rafał Trzaskowski zwlekał kilka dni z poinformowaniem mieszkańców Warszawy o problemie. – To nie było żadne ukrywanie problemu. Prezydent Trzaskowski szybko podjął odpowiednie działania, które jako Zieloni monitorowaliśmy – odparła posłanka.

Szefowa Zielonych zapytana o sprawę wygaszania niemieckich elektrowni jądrowych i renesans elektrowni węglowych stwierdziła, że w Niemczech istnieje "cały ruch na rzecz energii ze źródeł odnawialnych". Dodała, że u naszego zachodniego sąsiada wygasza się także elektrownie węglowe.

Ze stwierdzeniem o wygaszaniu elektrowni węglowych nie zgadza się jednak Jakub Wiech, który zapytał na Twitterze posłankę, którą z nich ostatnio wygaszono. – Ja nie słyszałem, żeby coś takiego się stało. Zamknięto za to elektrownię jądrową. I jutro w jej miejsce wchodzi węglówka – dodał.
 

/Twitter/DGP


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura