"Wyczerpuje się przepustowość polskich lotnisk". Ważne słowa wiceministra infrastruktury ws. CPK

Twierdzenie, że należy porzucić inwestycję budowy CPK świadczy albo o ignorancji osób, je głoszących, albo o tym, że część opozycji za ignorantów uważa swoich wyborców – uważa wiceminister infrastruktury Marcin Horała.
 "Wyczerpuje się przepustowość polskich lotnisk". Ważne słowa wiceministra infrastruktury ws. CPK
PAP/Marcin Bielecki
Centralny Port Komunikacyjny powstaje z pieniędzy unijnych na infrastrukturę kolejową oraz ze środków prywatnych inwestorów. Twierdzenie, że zagraniczny bank zrezygnuje z inwestycji - jaką było dla niego zainwestowanie w CPK - i przekaże pieniądze by rozdać Polakom jest nielogiczne – wyznał w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl wiceminister infrastruktury poseł PiS Marcin Horała.

Zdaniem Horały twierdzenie, że należy porzucić inwestycję budowy CPK świadczy "albo o ignorancji osób, je głoszących, albo o tym, że część opozycji za ignorantów uważa swoich wyborców".

Wiceszef resortu infrastruktury zwrócił także uwagę, że wyczerpuje się przepustowość polskich lotnisk - zwłaszcza na Mazowszu, gdzie przepustowość portu w Modlinie jest wyczerpana całkowicie, zaś przepustowość lotniska na warszawskim Okęciu jest "na granicy".

Do wyboru były dwa rozwiązania. Pierwsze - to inwestycja w rozbudowę już istniejących portów. To jednak półśrodki. Poza tym, zainwestowanie w rozbudowę Portu Chopina w Warszawie jest możliwe, ale tam mamy ograniczenia - przecież to port znajdujący się z mieście. (...) Alternatywą jest budowa zupełnie nowego portu. Byłby to też węzeł przesiadkowy, ważny punkt na linii podróży między wschodem i zachodem – podkreślił Horała.

/DoRzeczy.pl


Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura