"День Победы". Czy poseł KO uczestniczył w uroczystościach z ludźmi rozwijającymi flagę ZSRR?

Jak dowiadujemy się z fanpejdża Rosyjskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oswiatowego w Polsce od 8 do 24 maja organizowało ono obchody Dnia Zwycięstwa oddając cześć przy grobach żołnierzy radzieckich, którzy zginęli na polskiej ziemi podczas walk z Niemcami. Obchody odbywały się między innymi na cmentarzach w Sokółce i Hajnówce. Nie byłoby w tym niczego złego, gdyby podczas obchodów czy po obchodach uczestnicy nie występowali między innymi pod flagą... Związku Radzieckiego. nnArtykuł 256 KK mówi: n§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,npodlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.n§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
 "День Победы". Czy poseł KO uczestniczył w uroczystościach z ludźmi rozwijającymi flagę ZSRR?
Pixabay.com
Rozwinięcie flagi Związku Radzieckiego Miało miejsce podczas uroczystości/ po uroczystościach w Sokółce. Z kolei podczas uroczystości w Hajnówce, z udziałem tych samych ludzi, udział wziął ktoś łudząco podobny do posła Koalicji Obywatelskiej Eugeniusza Czykwina. Eugeniusz Czykwin to były członek rady krajowej założonego w 1982 roku dla poparcia ówczesnych władz PRON, były członek wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej w Białymstoku, redaktor naczelny Przeglądu Prawosławnego, poseł SLD, a obecnie Koalicji Obywatelskiej. Zarejestrowany przez SB jako TW "Izydor" i TW "Wilhelm".

Zdjęcie Eugeniusza Czykwina z Wikipedii (CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk)Człowiek podobny do Eugeniusza Czykwina ma również wpiętą tzw. "georgijewkę" czarno-żółtą wstążkę symbolizującą zwycięstwo ZSRR w tzw. "Wojnie Ojczyźnianej", ale również, szczególnie obecnie wykorzystywaną jako symbol sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej i rosyjskiego imperializmu.

W związku z tym mamy do Pana Posła kilka pytań:

1. Czy to Pan Poseł widnieje na zdjęciach z uroczystościach z Hajnówki?
2. Czy zdawał sobie Pan poseł sprawę, że podczas podobnych uroczystości używa się symboliki ZSRR?
3. Czy współuczestniczył Pan Poseł w organizacji uroczystości?
4. A jeśli tak, to czy używanie symboli ZSRR odbywało się za wiedzą organizatorów?

 

cyk

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura