REKLAMA

Zwolniono wydawcę reportażu TVP Kultura o spektaklu "Klątwa". Reporterka materiału została zawieszona

Po reportażu o spektaklu "Klątwa" wystawianym w Teatrze Powszechnym, który ukazał się na antenie TVP Kultura, dyrektor stacji Mateusz Matyszkowicz, zwolnił wydawczynię Katarzyną Kuszyńską, a reporterkę Annę Mikołajczyk zawiesił w pełnieniu obowiązków.
 Zwolniono wydawcę reportażu TVP Kultura o spektaklu "Klątwa". Reporterka materiału została zawieszona
/ screen wirtualnemedia.pl
W sobotnim wydaniu "Informacji kulturalnych" w TVP Kultura, wyemitowano reportaż Anny Mikołajczyk o spektaklu "Klątwa" w warszawskim Teatrze Powszechnym, który zachęcał do obejrzenia przedstawienia. Wydawcą odcinka "Informacji" była Katarzyna Kuszyńska, którą wczoraj zwolniono z pracy, natomiast autorka reportażu została zawieszona na dwa tygodnie.

- Zostałam dziś wyrzucona z pracy. Okazuje się, że wykonywanie swoich obowiązkóww, czyli informowanie publiczności kulturalnego kanału telewizyjnego o tym, co dzieje się w teatrze, jest czymś skandalicznym. Zdania nie zmienię - żeby mówić o spektaklu, wypada go najpierw zobaczyć. Dziękuję wszystkim za dziewięcioletnią przygodę i do zoba!

- napisała na swoimprofilu na Facebooku Katarzyna Kuszyńska.

- A ja, nieprofesjonalna dziennikarka z brakami warsztatowymi, za zdanie, ze "Wszystkich, których porusza już sam temat, reżyser zaprasza najpierw na spektakl" zostałam zawieszona - podobno tym zdaniem reklamuję spektakl!

- dodała Anna Mikołajczyk.

W wystawianym na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego spektaklu "Klątwa", pokazane są kontrowersyjne sceny – m.in. scena seksu z figurą polskiego papieża czy niszczenie krzyża, a pod koniec przedstawienia jedna z aktorek opowiada o zbiórce pieniędzy na zabójstwo Jarosława Kaczyńskiego. Sztukę poza warszawskim Ratuszem promują artyści i politycy, w tym posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus.

Żródło: wirtualnemedia.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura