REKLAMA

Tusk do Kosiniaka: "Drogi Władku, masz prawo do dumy z naszych rządów". Polityk odpowiada

Jestem dumny z wprowadzenia "kosiniakowego", czy Karty Dużej Rodziny, ale nie jestem bezkrytyczny wobec rządów PO-PSL; wyciągam wnioski z niedociągnięć, które były; dlatego zbudowaliśmy Koalicję Polską - powiedział lider PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.
 Tusk do Kosiniaka: "Drogi Władku, masz prawo do dumy z naszych rządów". Polityk odpowiada
/ PAP/Art Service
Kosiniak-Kamysz był pytany w poniedziałek w TVN24 o twitterowy wpis byłego premiera Donalda Tuska: "Drogi Władku, masz pełne prawo do satysfakcji i dumy z naszych wspólnych ośmioletnich rządów".

Szef PSL podkreślił, że jest dumny z przyjętych w czasie, gdy zasiadał w rządzie koalicji PO-PSL rozwiązań, w tym ze świadczenia rodzicielskiego, tzw. kosiniakowego, czy wprowadzenia Karty Dużej Rodziny. Jednak - jak zaznaczył - nie jest wobec tego okresu bezkrytyczny. "Wyciągam wnioski z niedociągnięć, które były, z rzeczy, które trzeba naprawić. Dlatego zbudowaliśmy coś nowego, Koalicję Polską, umiarkowane centrum" - zaznaczył.

"Dlatego chcę też reformy ustrojowej, która spowoduje, że poseł będzie bardziej odpowiadał przed obywatelem, a nie przed szefem partii. Chcę prawdziwej demokracji bezpośredniej, dokończenia reformy samorządowej i stworzenia Senatu izba samorządową" - zadeklarował.

Na pytanie, czy gdyby mógł cofnąć czas, zostałby znów ministrem w rządzie Donalda Tuska, Kosiniak-Kamysz odpowiedział, że tak. (PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska /reb/ par/

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura