REKLAMA

Gazeta Wyborcza: "Polskie wojsko wkroczyło do Czech i okupuje kapliczkę". MON odpowiada

Polscy żołnierze ustawili punkt kontrolny na terenie Czech - tuż przed kapliczką, do której zabronili wstępu. Czeskie władze interweniowały w Warszawie – donosi "Gazeta Wyborcza" powołując się na czeski portal "Denik".
 Gazeta Wyborcza: "Polskie wojsko wkroczyło do Czech i okupuje kapliczkę". MON odpowiada
/ PAP/Marcin Bielecki
W polskiej miejscowości Pielgrzymów w województwie opolskim, na granicy polsko-czeskiej stacjonują polscy żołnierze, którzy strzegą granic z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" powołując się na czeski portal "Denik" żołnierze "przeszli przez most na rzece do czeskiej wsi i ustawili punkt kontrolny tuż przed kaplicą". Dodano również, że żołnierze zabronili Czechom odwiedzania kaplicy.

Czeski portal wspomniał historię specjalisty budowlanego, który sprawował nadzór nad remontem kaplicy i w związku z tym udał się tam 28 maja. "Chciał wykonać dokumentację fotograficzną tynku, ale polscy żołnierze mieli zabronić mu robić zdjęcia" – czytamy w "Wyborczej".
 

Według informacji "GW" i Onetu czeskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Ministerstwo Spraw Zagranicznych interweniowały już w Warszawie. Głos w tej sprawie zabrało również polskie Ministerstwo Obrony Narodowej, które odpowiedziało na pytanie czeskiego dziennikarza Filipa Harzera.

"Żołnierze Wojska Polskiego realizują na granicach wsparcie Straży Granicznej. Lokalizacja posterunku była wynikiem nieporozumienia, a nie działaniem celowym i została niezwłocznie skorygowana. Nie jest natomiast prawdą jakoby polscy żołnierze zabronili robienia zdjęć kapliczki, poprosili natomiast o niefotografowanie samego posterunku" – czytamy we wiadomości podanej przez MON.
 
/Twitter/wyborcza.pl/onet.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura