REKLAMA

"Trzeba to naprawić". Szef PiS zabrał głos w sprawie tzw. kompromisu aborcyjnego

Kwestia eugeniczna w kompromisie aborcyjnym została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej". Dodał też, że w PiS nie ma w tej kwestii dyscypliny partyjnej, gdyż jest to sprawa sumienia.
 "Trzeba to naprawić". Szef PiS zabrał głos w sprawie tzw. kompromisu aborcyjnego
PAP/Marcin Obara
Kaczyński zapytany o zmiany w prawie dotyczące aborcji stwierdził, że może mówić tylko we własnym imieniu, gdyż w tych sprawach nie ma w PiS dyscypliny partyjnej. – Jeżeli jakieś sprawy staną, a być może staną w parlamencie, to decyzja każdego z posłów i senatorów będzie decyzją indywidualną – podkreślił.

Jego zdaniem, w Polsce popełniono błąd w "kompromisie aborcyjnym". – Kwestia eugeniczna została niewłaściwie ukształtowana i to trzeba naprawić. To mój osobisty pogląd – zaznaczył lider PiS.
Przyznał, że liczy, iż Trybunał Konstytucyjny rozwiąże tę sprawę. – To moja nadzieja, nic więcej – dodał. – Sam będę głosował za tego rodzaju rozwiązaniami. Jak będą głosowali moje koleżanki, koledzy - nie wiem. To jest sprawa sumienia, której nie można rozstrzygać w ramach dyscypliny partyjnej – powiedział.

Zapytany o zmiany w prawie w zakresie dostępu do broni w Polsce, Kaczyński przyznał, że dla niego to jest "marginalna sprawa". – Obawiam się, że w Polsce w broń zaopatrzyłyby się przede wszystkim te środowiska, które bardzo, ale to bardzo zaszkodziłyby tej pozostałej części społeczeństwa. (...) Obawiam się, że tych krzywd, byłoby więcej niż korzyści – dodał polityk PiS.

/PAP/Gazeta Polska


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura