Fala odrażającego hejtu po wypowiedzi Płażyńskiego o groźbach skierowanych wobec jego dziecka

Grożono śmiercią mojemu dziecku za to, że jestem "pisiorem". Prokuratura wszczęła śledztwo i namierzyła tego delikwenta – mówił w piątek poseł PiS z Gdańska Kacper Płażyński.
 Fala odrażającego hejtu po wypowiedzi Płażyńskiego o groźbach skierowanych wobec jego dziecka
Robert Wąsik/Tygodnik Solidarność
W piątek podczas konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Kacper Płażyński zwrócił uwagę, że w Gdańsku, a także na terenie całego województwa pomorskiego doszło w ostatnim czasie do aktów agresji politycznej wymierzonej w sympatyków ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

Wyjaśnił, że w tym tygodniu w miejscowości Czarne w powiecie człuchowskim doszło do podpalenia budynku gospodarczego i przecięcia opon w aucie jednego z lokalnych działaczy PiS. Na bramie oraz elewacji jego domu umieszczono wulgarne napisy, atakujące Zjednoczoną Prawicę.

– To jest prawdziwa fala nienawiści i hejtu politycznego. Mamy z tym do czynienia tutaj na Pomorzu Gdańskim. Tak się dzieje w wielu zakątkach naszego województwa, np. w Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie – wskazał Płażyński.

Dodał, że w Gdańsku notorycznie niszczone są banery wyborcze Andrzeja Dudy. Jak mówił poseł, wypisywane są na nich obraźliwe hasła skierowane pod adresem ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Wyjaśnił przy tym, że w sieci pojawiają się nagrania, które ukazują sprawców tych zniszczeń, ale - jak powiedział Płażyński - nic się z tym nie robi.

Płażyński poinformował również, że jego rodzina także stała się ofiarą agresji. – Grożono śmiercią mojemu dziecku za to, że jestem "pisiorem". Prokuratura wszczęła śledztwo i namierzyła tego delikwenta. Usłyszał on już akt oskarżenia – powiedział.
Fala hejtu po wypowiedzi posła PiS

Dziennikarz Radia Gdańsk Maciej Naskręt opublikował w sobotę wpis w mediach społecznościowych, w którym zwrócił uwagę na reakcję internautów jednego z trójmiejskich portali na wypowiedź Płażyńskiego dotyczącą gróźb skierowanych w stronę jego dziecka.

"Sami jesteście sobie winni pisowcy"; "Wypłosz wal się"; "Karma wraca pisowska bolszewio"; "Oko za oko, ząb za ząb"; "Pisiory doprowadzili do tego, że ludzie mają dość" – czytamy we wpisach internautów, które załączył na Twitterze dziennikarz gdańskiego radia.
 

/Twitter/PAP


Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura