[TYLKO U NAS] Feministki, KOD-owcy i środowiska LGBT w Warszawie pod hasłem "#wyPAD". Rzymkowski punktuje

Dzisiaj o godzinie 16:00 w Warszawie rozpoczął się organizowany przez Strajk Kobiet protest pod hasłem #wyPAD. Uczestnicy wyruszyli z pl. Konstytucji w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Wśród nich widoczni są znani już opinii publicznej zwolennicy totalnej opozycji. - To wyraz frustracji i bezsilności tych środowisk, ale również braku kultury osobistej. Język agresji, pogardy, a jednocześnie usta pełne frazesów na temat tolerancji – ocenił w rozmowie z portalem tysol.pl Tomasz Rzymkowski, poseł PiS.
@bogdan607 [TYLKO U NAS] Feministki, KOD-owcy i środowiska LGBT w Warszawie pod hasłem "#wyPAD". Rzymkowski punktuje
@bogdan607 / zrzut ekranu / Twitter
„Idziemy pod Pałac Prezydencki, bo chcemy powiedzieć: wyPAD. Wiemy, że albo będziecie rządzić, albo siedzieć. Ryzyko, że wyniki głosowania zostaną sfałszowane, jest realne. Ryzyko, że do drugiej tury wyborów nie dojdzie, jest realne. My już dawno nie jesteśmy aktywistami i aktywistkami, ja jestem wojowniczką, jedną z generałek w tej wojnie. Bitwę mamy za tydzień, ale dzisiaj robimy przegląd wojsk. Bądźcie z nami” —mówiła Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
 
O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy posła PiS Tomasza Rzymkowskiego.
 
To wyraz frustracji i bezsilności tych środowisk, ale również braku kultury osobistej. Język agresji, pogardy, a jednocześnie usta pełne frazesów na temat tolerancji. Jeśli ktoś kieruje się w życiu szacunkiem do drugiego człowieka, to nie zachowuje się w ten sposób. Ci ludzie mają usta pełne agresji. Warto zaznaczyć, że to nie są liczne środowiska. To wciąż jedne i te same osoby, które teraz uaktywniły się w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi – powiedział dla portalu tysol.pl Rzymkowski. 
 
Polityk podkreślił, że „te środowisk są na tyle słabe i wąskie, że jedna tego typu impreza na kampanię wyborczą to wszystko, co są w stanie z siebie wykrzesać”.
 
Marsz #wyPAD organizują aktywistki i aktywiści z ruchów obywatelskich: Komitetu Obrony Demokracji, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego, Ogólnopolskiego Strajku Obywatelskiej i Związkowej Alternatywy.
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe