[video] Utwór Preisnera nie leciał na wiecu Andrzeja Dudy, ale... na wiecu LGBT. Mamy nagranie

W niedzielę w Krakowie odbyła się konwencja wyborcza starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Później tego dnia kompozytor Zbigniew Preisner na Facebooku napisał, że na Małym Rynku w Krakowie z "Dudabusu" została bez jego zgody wyemitowana jego piosenka "Miejcie nadzieję". Był tym faktem oburzony i zapowiedział wystąpienie na drogę prawną. Jak się jednak okazało, utwór Preisnera nie został wykorzystany na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy, ale podczas manifestacji środowisk... LGBT.
 [video] Utwór Preisnera nie leciał na wiecu Andrzeja Dudy, ale... na wiecu LGBT. Mamy nagranie
screen video
- Moi Drodzy, dzisiaj na Małym Rynku w Krakowie z „Dudabusu” została bez mojej zgody wyemitowana moja piosenka „Miejcie nadzieję”. Co za bezczelność?! A. Duda, kandydat na prezydenta, łamie moje osobiste prawa autorskie - poinformował oburzony kompozytor Zbigniew Preisner w mediach społecznościowych. 

Czytaj więcej: "Co za bezczelność! Nie popieram Pana kandydatury". Oburzony Z. Preisner pozwie Andrzeja Dudę

Na oskarżenia Preisnera błyskawicznie zareagował sztab wyborczy Andrzeja Dudy - Krzysztof Sobolewski zaprzeczył stwierdzeniom, jakoby na wiecu ubiegającego się o reelekcję prezydenta wykorzystano utwór Preisnera. Teraz do sieci trafiły filmiki z wydarzenia, które nie pozostawiają cienia wątpliwości - utwór „Miejcie nadzieję” Zbigniewa Preisnera leciał na Rynku Głównym podczas wiecu LGBT. Dudabus stał wtedy na Małym Rynku.
 

Zaraz się okaże, że to Preisner będzie musiał przepraszać Andrzeja Dudę za pomówienie, bo ten utwór puszczał kto inny... i na pewno tego kogoś nie da się oskarżyć o sympatię do Prezydenta


- skomentował poseł PiS Paweł Lisiecki. 
 

Sztab kandydata PO ewidentnie nie umie w ustawki, ale wciąż próbuje. Jak nie polskojęzyczny Francuz podążający za nim po gminach, by "zadawać pytania" po francusku, to Zbigniew Preisner nieprawdziwie oskarżający PAD.
Dobra rada - więcej naturalności, mniej kłamstw.
#RafałNieKłam


- dodaje rzecznik prasowy PiS Radosław Fogiel.
 
raw

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy popierasz zniesienie przesłanki eugenicznej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura