[video] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Laureatem Prezydent Andrzej Duda

We wtorek 23 czerwca w Zakopanem odbyła się gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Statuetkę otrzymał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zapraszamy na relację online i do obejrzenia filmu wideo z uroczystości.
 [video] Gala "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność". Laureatem Prezydent Andrzej Duda
fot. Marcin Żegliński, Tygodnik Solidarność


14:00. Głos zabiera Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda
 

Dzisiejsza uroczystość na pewno nie była usłana różami. 19 lutego, podczas ostatniego posiedzenia Komisji Krajowej rozmawialiśmy i mieliśmy piękne plany dot. nowej umowy programowej z Panem Prezydentem, a także organizacji tej właśnie gali, która miała się odbyć 28 marca, tutaj w Zakopanem. Gala wtedy się nie odbyła. Mamy prawie 3 miesiące prawie poślizgu, ale dzisiaj jesteśmy tutaj. Nie jest to może "strefa relaksu", jak w Warszawie u Pana Trzaskowskiego, ale na pewno Państwo się na pewno lepiej czujecie niż tam. Nas na takie luksusy po prostu nie stać. 

"Tygodnik Solidarność ma swoją wspaniałą historię o której mówił Pan Michał Ossowski, redaktor naczelny. W przyszłym roku będziemy obchodzić 40-lecie pierwszego wydania. To dla nas bardzo ważne, ale co roku jako kapituła siedzimy, wychodzimy, wracamy, dyskutujemy, komu chcemy przyznać kolejny tytuł "Człowieka Roku Tygodnika Solidarność". W tym gronie znalazły się zacne osoby ze świata polityki, duchowieństwa, a także mama naszego drogiego patrona ks. Jerzego Popiełuszko. To dla nas bardzo ważne. A także Prezydent śp. Lech Kaczyński. Dzisiaj jest dla nas wielkim zaszczytem, że po raz pierwszy tę nagrodę otrzymuje urzędujący Prezydent. To dla nas wielki honor i zaszczyt. 


- mówił Piotr Duda. 

13:40
Prezydent Andrzej Duda otrzymał statuetkę "Człowieka Roku Tygodnika Solidarność" i rozpoczął przemówienie. Jego treść znajduje się w osobnym materiale: Czytaj więcej: Prezydent: Idea "Solidarności" polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla gospodarki

13:30

Jakiś czas temu obchodziliśmy urodziny prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Człowieka od zawsze związanego z Solidarnością.  Najpierw poprzez podziemie, a w końcu jako wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Prezydenta, który do końca pozostał przyjacielem Solidarności. Symboliczną kontynuacją tej przyjaźni jest kadencja Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który jak sam często twierdzi, jest politycznym wychowankiem Lecha Kaczyńskiego. Dowodem tej przyjaźni są dwie umowy, które Pan Prezydent podpisał z Solidarnością. Pierwsza, będąca wyrazem realizacji wzajemnych obietnic pozwoliła stronom sobie zaufać. Dokonano epokowej zmiany w zakresie prowadzenia Dialogu Społecznego, obniżono wiek emerytalny, podwyższono płacę minimalną. Wprowadzono programy społeczne, które pozwoliły zmienić życie i przywrócić godność milionom Polaków. Podpisana niedawno druga umowa daje gwarancje, że wsparcie dla polskich rodzin będzie realizowane w ramach programów społecznych, daje gwarancje obrony praw pracowniczych i promocji patriotyzmu gospodarczego. 

Szanowny Panie Prezydencie! Solidarność mogła zawsze na Pana liczyć. I za to w imieniu swoim, jak i całej redakcji "Tygodnika Solidarność", chciałem Panu serdecznie podziękować


- zabrał głos red. naczelny "Tygodnika Solidarność", red. Michał Ossowski. 

13:25

"Tygodnik Solidarność" jest z nami od blisko 40 lat. To twórca i świadek historii. Spotykamy się dzisiaj na uroczystości wręczenia tytułu "Człowieka Roku Tygodnika Solidarność". To jeden z najważniejszych i najstarszych tytułów jakie są wręczane przez ogólnopolskie tygodniki opinii. W swojej ponad 20 letniej historii tytuł Człowieka Roku otrzymały 22 osoby. Podczas dzisiejszej gali będziemy mogli je wszystkie przywołać


- powiedział otwierając galę Marek Lewandowski.

13: 20
Przybyli Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Zostali przywitani przez związkowców owacją na stojąco. 

13:15
Do namiotu, gdzie odbędzie się uroczystość wręczenia tytułu "Człowieka Roku Tygodnika Solidarność" weszła wicepremier Beata Szydło. Została powitana przez związkowców Solidarności gromkimi oklaskami.

Wciąż oczekujemy na przybycie Prezydenta RP Andrzeja Dudy.


Program gali "Człowiek Roku 2019 Tygodnika Solidarność":

1. Rozpoczęcie o godz. 13. Przywitanie gości przez rzecznika Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", Marka Lewandowskiego

2. Wystąpienie Michała Ossowskiego, red. naczelnego "Tygodnika Solidarność"

3.  Odczytanie Laudacji przez Tadeusza Majchrowicza, zastępcę przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"

4. Wręczenie statuetki prezydentowi Andrzejowi Dudzie

5. Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy

6. Przemówienie przewodniczącego NSZZ "Solidarność", Piotra Dudy

7. Występ artystyczny


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura