"Forteca Europa. Bruksela spełnia główny postulat Polski. Pierwszy taki sukces od wejścia do UE"

"„Forteca Europa”. Koniec z podziałem uchodźców w UE. Bruksela spełnia główny postulat Polski w sprawie polityki migracyjnej. To pierwszy taki sukces od wejścia do Unii - pisze Jędrzej Bielecki w internetowej wersji Rzeczpospolitej opierając się na doniesieniach hiszpańskiego El Pais ws. projektu dokumentu szykowanego przez Komisję Europejską
 "Forteca Europa. Bruksela spełnia główny postulat Polski. Pierwszy taki sukces od wejścia do UE"
/ Pixabay.com
"El Pais" miało dotrzeć do projektu dokumentu Komisji Europejskiej, który ma zawierać rozwiązania chroniące Unię Europejską przed niekontrolowanym zalewem imigrantów. Odwrotnie niż przed pięcioma laty Bruksela proponuje wzmocnienie granic Wspólnoty oraz usprawnienie procedur ekstradycyjnych nielegalnych imigrantów. Co najważniejsze, w projekcie nie ujęto procedury przymusowego "nadziału" imigrantów. Państwa mogą wyrażać solidarność z będącymi pod największą presją imigracyjną innymi państwami, na przykład wysyłając pograniczników.

Projektowi mają sprzeciwiać się Hiszpania, Włochy, Grecja i Malta. Jednak w ocenie Bieleckiego, choćby wobec pomocy finansowej o jaką zabiegają, południe UE jest dziś w słabszym położeniu, niż jej wschód.

W ocenie Jędrzeja Bieleckiego to realizacja zasadniczych postulatów Warszawy w kwestii imigracji, oraz pierwszy taki sukces od wejścia Polski do UE.

Mająca siedzibę w Warszawie agencja ochrony granic UE Frontex, już przygotowuje się do realizacji nowej strategii, która buduje "armię" europejskich strażników granicznych.

Źródło: RP.pl

cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe