REKLAMA

Tusk ubolewa: "Nie zostawili czasu na programowe spory". Internauci reagują

Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej przed niedzielną pierwszą turą wyborów prezydenckich. Donald Tusk postanowił opublikować wpis, w którym pisze: "Nie zostawili czasu i miejsca na ważenie argumentów i programowe spory".
 Tusk ubolewa: "Nie zostawili czasu na programowe spory". Internauci reagują
/ Flickr/eppofficial
Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej przed niedzielną pierwszą turą wyborów prezydenckich. Większość głównych kandydatów uda się jeszcze w ostatnie podróże po Polsce, a kampanię zakończy po południu lub wieczorem w Warszawie. Wyjątkiem jest ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, który na finał kampanii wybrał rodzinną Małopolskę.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski swój program wyborczy zatytułowany "Nowa solidarność" opublikował w czwartek wieczorem w sieci. Składa się on z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota". Kandydat KO na prezydenta proponuje m.in. weto dla zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, inicjatywę ws. ustawy o związkach partnerskich, przywrócenie refundacji in vitro, plan naprawy sądownictwa. Optuje też za zwiększeniem nakładów na wojsko i rolnictwo.

Dziś w mediach społecznościowych pojawił się wpis byłego premiera, a obecnie szefa EPL Donalda Tuska, który pisze: "Nie zostawili czasu i miejsca na ważenie argumentów i programowe spory. Postawili przed prostym wyborem: prawda albo kłamstwo, szacunek albo pogarda, duma albo wstyd".

Były szef Rady Europejskiej dodał również, że "nikt nie może dłużej udawać, że nie wie, o co chodzi". "W niedzielę niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie" – zacytował Ewangelię wg. św. Mateusza.

 
Internauci komentują

Użytkownicy Twittera są jednak zdziwieni, że były premier narzeka na brak dyskusji na temat programu kandydatów, podczas gdy kandydat Koalicji Obywatelskiej publikuje go dobę przed początkiem ciszy wyborczej. "Programy spór? Ciężko dyskutować o programie jednego z głównych kandydatów, gdy jest publikowany dobę przed ciszą wyborczą. A później dodatkowo jest edytowany, bo zawiera błędy merytoryczne. To nic innego jak kpina z wyborców" – czytamy we wpisie jednego z internautów.

"No jakie argumenty i programowe spory, skoro program Trzaskowskiego był dopiero wczoraj, sklecony z programów innych kandydatów a w części zrealizowany przez PiS?"; "Program sklejony z programów dwóch innych kandydatów i opublikowany dzień przed ciszą wyborczą, lekceważenie wyborców to nie pomaga kampanii. Dlatego właśnie RT słupki spadają. Głosujcie na nową jakość w polskiej polityce. Głosujcie na Szymona Hołownię"; "Żeby się spierać o program, trzeba go mieć, a nie kopiować od kontrkandydatów"; "Jaki spór o program, skoro Trzaskowski do wczoraj go nawet nie miał? Litości, to jest nie do uratowania" – piszą internauci.

 

/Twitter/PAP


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura