[video, foto] Już we wtorek premiera polskiej marki samochodów elektrycznych
![[video, foto] Już we wtorek premiera polskiej marki samochodów elektrycznych](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/b7e1d790-eaca-41b6-a1ef-2c8d29134d1e/50030.jpg?p=article_hero_mobile)
Spółka Electromobility Poland zapowiedziała prezentację prototypów polskich aut elektrycznych, hatchbacka i SUV-a. Ma to być początek nowej marki pojazdów. Transmisję będzie można oglądać m.in. za pośrednictwem strony internetowej ElectroMobility Poland oraz facebookowego profilu Misja Elektromobilność. Na kilka dni przed tym wydarzeniem spółka udostępniła także wstępne szkice autorstwa studia Torino Design, w którym powstały projekty polskich „elektryków” - czytamy na stronie ElectroMobilityPoland.pl
Zbliżająca się premiera polskiej marki motoryzacyjnej to ważna chwila zarówno dla naszego projektu, jak i całej polskiej motoryzacji. Z tego powodu dołożyliśmy wszelkich starań, aby mogli ją obejrzeć wszyscy, którzy interesują się polską elektromobilnością. Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego wydarzenia w formule online. Transmisja odbędzie się we wtorek 28 lipca o godz. 14 i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Liczymy, że w tym ważnym dniu będą Państwo z nami
- mówi Piotr Zaremba, prezes spółki ElectroMobility Poland.Premiera miała się odbyć w czerwcu, jednak na przeszkodzie stanęła epidemia koronawirusa. Prace nad autem trwają od 2016 roku. Produkcja może ruszyć od 2023 roku.

Źródło: ElectroMobilityPoland.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 26.07.2020 03:08
Komentarze
Co dalej z elektromobilnością? Polacy rejestrują 20-krotnie mniej samochodów elektrycznych niż Niemcy
07.08.2018 20:43

Komentarzy: 0
W Polsce rejestruje się kilkukrotnie mniej samochodów elektrycznych niż w innych krajach Unii Europejskiej. Problemem jest ich dostępność, brak infrastruktury i świadomość samych kierowców, którzy miewają nierealne oczekiwania dotyczące baterii czy dystansu, który zamierzają pokonywać elektrycznym samochodem. Do końca przyszłej dekady większość barier dla elektryków powinna jednak zostać zlikwidowana, a ich upowszechnienie przyczyni się do odczuwalnej poprawy jakości powietrza.
Czytaj więcej
Polska stawia na elektromobilność. Przyjęto strategiczne dokumenty, są nowe regulacje. "To ważny krok".
20.02.2018 20:25

Komentarzy: 0
Rozwój elektromobilności zwiększa polskie bezpieczeństwo energetyczne i wpływa na wzrost PKB, a przy tym jest korzystny dla środowiska i pozwoli ograniczyć problem smogu w miastach. Do 2030 roku sama elektryfikacja transportu przyczyni się do stworzenia około 50,8 tys. nowych miejsc pracy i wzrostu polskiej gospodarki o 0,3 proc. – to główne wnioski z raportu Cambridge Econometrics i Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych. Potencjał elektromobilności dostrzegają też duże koncerny motoryzacyjne, które dużo inwestują w ten rynek.
Czytaj więcej
Prąd dla aut. Kraków przystąpił do pilotażowego programu "e-Mobility"
13.04.2017 18:45
Von der Leyen w Gdańsku: 3,2 mld euro już dziś, kolejne 6 mld wkrótce dla Ukrainy
25.06.2026 11:35

Komentarzy: 0
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w czwartek w Gdańsku, że do Ukrainy trafi tego dnia pierwsza płatność na kwotę 3,2 mld euro z unijnej pożyczki UE opiewającej na 90 mld euro. – W najbliższych dniach rozpocznie się też wypłata środków z puli 6 mld euro na produkcję dronów – dodała.
Czytaj więcej
Nowe maksymalne ceny paliw. Kierowcy zapłacą mniej
23.06.2026 12:17

Komentarzy: 0
W środę litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 5,97 zł, benzyny 98 - 6,68 zł, a diesla - 6,11 zł - wynika z wtorkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że w porównaniu z wtorkiem ceny maksymalne obu rodzajów benzyn spadną o 1 gr/l a cena diesla się nie zmieni.
Czytaj więcej
