Dziennikarze ujawnili sprawę molestowania przez K. Durczoka. Sąd skazał ich na tysiące złotych grzywny

Jak podaje portal Wirtualne Media, dziennikarze Sylwester Latkowski, Michał Majewski, Marcin Dzierżanowski i Olga Wasilewska zostali skazani prawomocnym wyrokiem na grzywny w procesie o zniesławienie, który wytoczył im Kamil Durczok.
 Dziennikarze ujawnili sprawę molestowania przez K. Durczoka. Sąd skazał ich na tysiące złotych grzywny
screen YT - Super Express

Sąd Apelacyjny w ustnych motywach wyroku stwierdził, że dziennikarze nie dochowali należytej staranności, ponieważ rozmowa z molestowaną dziennikarką odbyła się trzy lata przed publikacją artykułu i dziennikarze powinni bezpośrednio przed publikacją jeszcze raz z nią porozmawiać.

Ponadto Sąd przyznał, że wypowiedzi molestowanych dziennikarek zawarte w treści są prawdziwe. Dziennikarki potwierdziły zachowanie Kamila Durczoka i nie zaprzeczyły. To, że te wypowiedzi były prawdziwe, nie oznacza jednak zdaniem Sądu, że stopień szkodliwości zachowania Kamila Durczoka był znaczny


– napisała w wiadomości prywatnej Paulina Piaszczyk, kierownik działu prawnego w Platformie Mediowej Point Group „Polskie Media” (Tygodnik Wprost). Wiadomość została upubliczniona w mediach społecznościowych przez Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego.

Sprawa dotyczy publikacji z tygodnika Wprost z 2015 roku. Dziennikarze w głośnych tekstach "Ukryta prawda" i "Nietykalny" zarzucili ówczesnej gwieździe telewizji TVN - Kamilowi Durczokowi - molestowanie seksualne podlegających mu pracownic. W lipcu 2019 roku zapadł na nich wyrok skazujący w I instancji - Sylwester Latkowski miał zapłacić 8,8 tys. zł grzywny, Michał Majewski - 7,2 tys., Marcin Dzierżanowski - 8 tys. zł, a Olga Wasilewska 3 tys. zł. Oskarżeni dziennikarze muszą też opublikować na swój koszt wyrok w tygodniku „Wprost” oraz na stronie internetowej, gdzie ma być widoczny przez 15 dni.

Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy ten wyrok. 
 

źródło: wirtualnemedia.pl

raw

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy KE chodzi o to żeby Polska była praworządna?
Tygodnik

Opinie

Popkultura