REKLAMA

Zatrzymano prezesa polskiej grupy kapitałowej. W tle ogromne kwoty i zarzut zorganizowanej przestępczości

"Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali 2 osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą m.in. spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej" - informuje CBA.
 Zatrzymano prezesa polskiej grupy kapitałowej. W tle ogromne kwoty i zarzut zorganizowanej przestępczości
/ pixabay.com
 

To kolejna realizacja w śledztwie dotyczącym powstania szkody po stronie grupy kapitałowej poprzez wyprowadzenie składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości. Wstępne szacunki wskazują na powstanie w związku z tym procederem co najmniej 96 milionów złotych szkody.
 

Wśród zatrzymanych osób ponownie znalazł się Prezes Zarządu całej grupy kapitałowej. Do pierwszego zatrzymania doszło w sierpniu ubiegłego roku, o czym informowano w odrębnym komunikacie. Mężczyzna wówczas usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz nadużycia udzielonych uprawnień, a przez to wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w majątku polskiej grupy kapitałowej. Decyzją sądu zastosowano tymczasowe aresztowanie, które w marcu br. zmieniono na poręczenie majątkowe w kwocie 3 mln złotych oraz zakaz kontaktowania się z pracownikami grupy kapitałowej. Obecnie usłyszy zarzuty m.in. nakłaniania do niszczenia dokumentów i posługiwania się fałszywymi dokumentami.
 

Drugą z zatrzymanych osób jest kobieta zasiadająca m.in. w radach nadzorczych dwóch spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej. Zatrzymana usłyszy zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posługiwania się fałszywymi dokumentami.
 

Funkcjonariusze CBA przeszukają adresy związane z zatrzymanymi.
 

Sprawa ma charakter rozwojowy

- przekazał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.


źródło: cba.gov.pl

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura