REKLAMA

"SE": Tajny plan. Szymon Hołownia prezydentem Warszawy?

Szymon Hołownia mógłby zasiąść na fotelu prezydenta Warszawy? Według dziennika "Super Express" trwają takie negocjacje. Na szali jest ponad 2,6 miliona głosów, które zdobył w pierwszej turze.
 "SE": Tajny plan. Szymon Hołownia prezydentem Warszawy?
PAP/Rafał Guz

Niezależny kandydat, publicysta i prezenter telewizyjny Szymon Hołownia w niedzielnych wyborach prezydenckich zebrał ponad 2,6 miliona głosów. Kandydat, który zajął trzecie miejsce w wyścigu domaga się od Rafała Trzaskowskiego, aby ten poparł jego postulaty. Chodzi m.in. ochronę środowiska i zielony ład, solidarność społeczna i sprawy osób z niepełnosprawnościami.

Dziennik informuje, że w przypadku wygranej Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze, może się okazać, że oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy będzie Szymon Hołownia. To właśnie na tym miałby polegać "deal" pomiędzy dwoma kandydatami.

Teraz czas na handel. Hołownia może zażądać wiele. Nawet Warszawy i ją dostanie – mówi dziennikowi "Super Express" źródło w Platformie Obywatelskiej i dodaje: – Wygrana w wyborach prezydenckich to nowy rozdział dla PO. Pewnie będziemy skłonni oddać wiele, bardzo wiele, by dojść do tego celu. Hołownia prezydentem Warszawy? Być może...

Ekspert dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego twierdzi, że start Szymona Hołowni w wyborach na prezydenta Warszawy może mu się przydać przy budowie nowego ruchu politycznego. – Umożliwi mu bowiem utrzymanie zainteresowania mediów i opinii publicznej oraz da szansę na potwierdzenie swojej obecności w pierwszej politycznej lidze – zwraca uwagę.

/se.pl


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura