REKLAMA

Tusk zaapelował do wyborców Bosaka. Szef koła poselskiego Konfederacji odpowiada

Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ – napisał dziś na Twitterze były premier Donald Tusk. Odpowiedział mu szef koła poselskiego Konfederacji Jakub Kulesza.
 Tusk zaapelował do wyborców Bosaka. Szef koła poselskiego Konfederacji odpowiada
/ YouTube/Telewizja Republika
Kandydat Konfederacji, poseł Krzysztof Bosak zajął w niedzielnych wyborach prezydenckich czwarte miejsce. Głosowało na niego 1 317 380, czyli 6,78 proc. Polaków.

Podczas wieczoru wyborczego, zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zwrócili się do Bosaka i jego elektoratu. Obaj podkreślali, że co prawda wiele ich dzieli z kandydatem Konfederacji, ale są też sprawy, w których mogliby się porozumieć.

– W bardzo wielu sprawach dotyczących Polski, tego, jak Polska powinna być reprezentowana, jak powinny być prowadzone polskie interesy bardzo niewiele dzieliło nas i dzieli z panem Krzysztofem Boskiem - w bardzo wielu sprawach myślimy podobnie – mówił Duda.

Trzaskowski powiedział natomiast: – Wiele nas różni, ale zawsze mówiłem przed debatami, że mimo że mamy inną wizję, to wiem, że panu na czymś naprawdę zależy. – Jeśli chodzi o pomoc przedsiębiorcom i walkę z państwem, które się we wszystko wtrąca, mamy takie same poglądy z większością obywateli, którzy zagłosowali na pana – dodał.

W środę do wyborców Konfederacji zwrócił się na Twitterze Donald Tusk: "Do wyborców Konfederacji. Różni nas prawie wszystko, dlatego będziemy chcieli z Wami WYGRAĆ. Z PiS-em wiele Was łączy, dlatego będą chcieli Was ZNISZCZYĆ. Są w tym naprawdę nieźli".
Szef koła poselskiego odpowiada

Do wpisu byłego szefa Rady Europejskiej odniósł się przewodniczący koła poselskiego Konfederacji poseł Jakub Kulesza. "Jedno jest pewne. Jarosław Kaczyński na miejscu Konfederacji zagłosowałby na Rafała Trzaskowskiego" – czytamy we wpisie Kuleszy.

Poseł Konfederacji przypomniał także słowa wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Adama Lipińskiego, które wypowiedział w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News w październiku 2019 roku: "Nasz zamysł, który powstał przy tworzeniu Zjednoczonej Prawicy, żeby po prawej stronie nie powstał żaden podmiot, nie udał się".
 

/Twitter/PAP
kacAnkieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura