REKLAMA

Unia Polityki Realnej udzieliła poparcia Andrzejowi Dudzie. "Stajemy po stronie prezydenta"

Stajemy po stronie prezydenta. (...) Trzeba podjąć decyzję i ona musi być wyborem Polski lepszego jutra. Polski, która jest zgodna z naszymi przekonaniami – zapowiedział szef Unii Polityki Realnej Bartosz Jóźwiak.
 Unia Polityki Realnej udzieliła poparcia Andrzejowi Dudzie. "Stajemy po stronie prezydenta"
PAP/Marcin Bielecki
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej sztabu Andrzeja Dudy prezes Unii Polityki Realnej, były poseł Bartosz Jóźwiak udzielił poparcia dla kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy. Zdaniem Jóźwiaka Polacy stoją po raz kolejny "przed bardzo ważnym wyborem".

– Wybór w II turze to wybór tego, jaka będzie Polska na przyszłość, i to w perspektywie długofalowej, jaka ta Polska będzie dla naszych dzieci – podkreślił i dodał, że w tej sytuacji "trudno byłoby, żeby jakiekolwiek ugrupowanie polityczne, szczególnie konserwatywne, stało z boku i nie podjęło decyzji ws. wizji Polski, którą miałby realizować przyszły prezydent RP".
– Unia Polityki Realnej ma wiele wspólnych elementów z polityką pana prezydenta Dudy. Rozważyliśmy te wspólne elementy związane z przywiązaniem do wartości wolnościowych, obywatelskich, do prawa związanego z elementarnymi uprawnieniami obywateli wynikającymi z konstytucji, ale także do wizji rozwoju Polski i jej miejsca w Europie – poinformował Jóźwiak.

Szef UPR powiedział, że Rada Główna partii jednogłośnie podjęła decyzję o tym, aby poprzeć obecnie urzędującego prezydenta w drugiej turze wyborów prezydenckich. – Stajemy po stronie prezydenta. Chcemy z nim współpracować. Myślę, że głos UPR jest ważny. Apelujemy: Nie wolno w tej chwili stać obok. Trzeba podjąć decyzję i ona musi być wyborem Polski lepszego jutra. Polski, która jest zgodna z naszymi przekonaniami – podkreślił.

/wPolityce.pl
kacAnkieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura