REKLAMA

[WIDEO] "Kaleta i Ozdoba to ministrowie, a zachowali się jak chłopcy". Trzaskowski broni Nitrasa

Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba to ministrowie, a zachowali się jak chłopcy; nie powinni używać samochodów służbowych do kontroli poselskiej, ani bawić się we wtargnięcie bez zaproszenia i pozwolenia na chroniony obiekt infrastruktury krytycznej – powiedział w piątek Rafał Trzaskowski.nKaleta odpowiadając na Twitterze Trzaskowskiemu, zarzucił mu kłamstwo.
 [WIDEO] "Kaleta i Ozdoba to ministrowie, a zachowali się jak chłopcy". Trzaskowski broni Nitrasa
/ PAP/Grzegorz Michałowski

Kandydat KO został zapytany na konferencji prasowej w Łodzi o sytuację z czwartku, kiedy poseł Sławomir Nitras zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy, zorganizowaną w oczyszczalni ścieków Czajka w stolicy. Wiceminister klimatu Jacek Ozdoba był świadkiem zajścia. Trzaskowskiego spytano jak ocenia zachowanie Nitrasa, skoro deklaruje się jako zwolennik rozmowy i debaty.

– Nie jest debatą próba zerwania konferencji prasowej, jeżeli dwóch ministrów poważnie traktuje swoje zajęcie, powinni zajmować się pracą w swoich godzinach pracy, bo za to płacą obywatele, a nie przyjeżdżać samochodem ministerialnym na obiekt infrastruktury krytycznej, gdzie nie mają prawa wstępu, bo te obiekty są chronione i przepychają się najpierw z ochroną, potem próbują wejść na konferencję prasową tylko i wyłącznie po to, by ją zakłócić – odpowiedział Trzaskowski.

 

Dodał, że "obaj panowie ministrowie powinni być poważnymi ludźmi". – Wcześniej byli radnymi miasta Warszawy; jeśli chcą ze mną porozmawiać, to niech zadzwonią do sekretariatu albo niech zadzwonią do mnie i umówią się na rozmowę, a nie zachowują się jak dzieci. Ci obaj panowie to ministrowie Rzeczypospolitej. Po pierwsze: nie powinni używać samochodów służbowych do kontroli poselskiej, a po drugie nie powinni się bawić w zrywanie konferencji i wtargniecie bez zaproszenie i pozwolenia na obiekt infrastruktury krytycznej, które są chronione – podkreślił.

Potem Trzaskowski ponownie został zapytany na konferencji prasowej o "wybryk ministra Nitrasa".

– Ja się zgadzam, że to był wybryk dwóch panów ministrów – ocenił Trzaskowski. Jego zdaniem wiceministrowie Kaleta i Ozdoba zachowali się "jak chłopcy" przychodząc na obiekt infrastruktury krytycznej i przepychając się z ochroniarzami, by zerwać konferencję prasową.

– Tak sobie panowie wyobrażają prowadzenie debaty w Polsce? Naprawdę? Tylko po to, żeby zarobić punkty u Jarosława Kaczyńskiego, że może się uda wtargnąć na konferencję innego kandydata? – pytał Trzaskowski. – Panowie, jeżeli chcecie porozmawiać, to zapraszam – dodał.

Trzaskowski zwracał uwagę, że Kaleta i Ozdoba "co drugi dzień" organizują interwencje poselskie w urzędzie m.st. Warszawy. – Dzisiaj ja jestem na urlopie i prowadzę kampanię. Nie wiem, czy panowie jesteście na urlopie i nie wiem, czy macie panowie obaj tak dużo czasu, żeby zajmować się zrywaniem konferencji prasowych – powiedział.
Kaleta odpowiada

Na wypowiedź Trzaskowskiego zareagował na Twitterze Kaleta. "Rafał Trzaskowski komentując sprawę ataku Sławomira Nitrasa kilkukrotnie skłamał: nie planowaliśmy zakłócania konferencji, a ewentualne wystąpienie PO gdyby padły kłamstwa (a padły), nie zagrażaliśmy bezpieczeństwu obiektów i nie przepychaliśmy się na wejściu z ochroną" – napisał.

 

"Na te kłamstwa mam świadków w osobach dziennikarzy, z którymi poruszałem się po terenie obiektu, informowałem również o planowanych formach aktywności. Zamiast potępić swojego kolegę zaatakował nas kłamstwami. Jak widać, pasują do siebie z posłem Nitrasem. A skoro (Trzaskowski) twierdzi, że chętnie się z nami spotka, czekam na zaproszenie do ratusza o dowolnej porze. Jest wiele spraw dotyczących MPWiK i Warszawy, które wymagają poważnej rozmowy" – dodał Kaleta.

 

Od środy posłowie PiS Sebastian Kaleta oraz Jacek Ozdoba prowadzą kontrolę poselską w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Jak podkreślali, kontrola ma doprowadzić m.in. do tego, aby nie powtarzały się zalania i podtopienia, do których doszło w stolicy w ubiegły poniedziałek.

/PAP/Twitter


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura