REKLAMA

"Przekroczył nieprzekraczalne granice". Córka mec. Siły-Nowickiego o zachowaniu Sławomira Nitrasa

Poseł Sławomir Nitras (KO), używając siły fizycznej, przekroczył po raz kolejny nieprzekraczalne granice – napisała w liście Agnieszka Dąbrowska, córka mecenasa Władysława Siły-Nowickiego. Według niej argument siły nie może górować nad siłą argumentów.
Paweł Supernak "Przekroczył nieprzekraczalne granice". Córka mec. Siły-Nowickiego o zachowaniu Sławomira Nitrasa
Paweł Supernak / PAP
"Z głębokim zażenowaniem odnotowałam zachowanie pana Posła Sławomira Nitrasa, który po raz kolejny przekroczył, wydawałoby się nieprzekraczalne granice, tym razem używając siły fizycznej wobec innego parlamentarzysty" – napisała w sobotę córka Władysława Siły-Nowickiego.

"Wraz z wieloma tysiącami Polaków walczących o demokratyczną i suwerenną Polskę, zaangażowanych w wielki i wspaniały ruch Solidarności, marzyłam, aby nasze sprawy publiczne były przedmiotem dyskusji, sporu, ścierania się poglądów często skrajnie odmiennych tak, aby przyjmowane rozwiązania prawne i polityka Rzeczypospolitej jak najlepiej realizowały to, co nazywamy dobrem wspólnym" – poinformowała.

"Wiem, że solą demokracji jest spór, ale ów spór musi być prowadzony w granicach naszego kulturowego kodu zapisanego przez filozofię grecką, prawo rzymskie i system etyczno-moralny oparty na uniwersalnych chrześcijańskich wartościach płynących z Dekalogu" – kontynuowała.

Dąbrowska zdecydowała się zabrać głos w tej sprawie, ponieważ – jak napisała – jest jej wstyd, "kiedy poseł tej ziemi po raz kolejny swoim zachowaniem łamie elementarne zasady, które winny wiązać nie tylko parlamentarzystę, ale także każdego człowieka identyfikującego się z cywilizacją, którą zwykliśmy nazywać cywilizacją Zachodu".

Dąbrowska na koniec napisała, że nie potępia człowieka, ale jego czyny, ponieważ nie godzi na to, aby argument siły górował nad siłą argumentów.

Nitras w czwartek zablokował wiceministrowi sprawiedliwości, posłowi PiS Sebastianowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zorganizowaną w oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie.

Gdy Kaleta zaczął wchodzić po wąskich metalowych schodach prowadzących na dach zbiorników retencyjnych, gdzie umieszczono mikrofony na potrzeby konferencji, podszedł do niego Nitras i złapał go w pół. Oznajmił przy tym, że go nie wpuści. Nastąpiła przepychanka. Kaleta ocenił, że Nitras naruszył jego nietykalność cielesną.


(PAP) Autor: Kacper Reszczyński

res/ joz/

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura