REKLAMA

"Jeśli dla Was autorytetem dziennikarskim jest pan Lis...". Rzecznik Andrzeja Dudy odpowiada "Die Welt"

Redaktor naczelny die Welt Ulf Poschardt napisał tekst, który zatytułował "Musimy porozmawiać, Panie Duda". Tekst odnosi się do emocji jakie wywołują w Polsce niemieckie media. Za te emocje Ulf Poschardt obwinia Prezydenta Andrzeja Dudę, do którego w tytule zwraca się per "Pan Duda". Na Twitterze odpowiedział mu rzecznik Prezydenta, Błażej Spychalski.
 "Jeśli dla Was autorytetem dziennikarskim jest pan Lis...". Rzecznik Andrzeja Dudy odpowiada "Die Welt"
/ Wikipedia domena publiczna
Poschardt twierdzi, że Prezydent Polski Andrzej Duda jest zaangażowany w "tworzenie nastrojów wobec Axela Springera, WELT i jego warszawskiego korespondenta". Deklaruje również, że "za każdym razem, gdy ich pracownicy są atakowani, są w 100% po ich stronie". Odnosi się głównie do poruszenia przez Andrzeja Dudę kwestii opinii jaką wygłosił niemiecki korespondent w Polsce, niejaki Fritz, który uznał, że Rafał Trzaskowski poprawiłby relacje z Niemcami, ponieważ jest przeciwny domaganiu się reparacji od Niemiec.

Czytaj więcej: Absolutnie bezczelny tekst die Welt: "Musimy porozmawiać, Panie Duda"

Do publikacji odniósł się na Twitterze Błażej Spychalski.
 

Panie Ulf Poschardt. Prosić o rozmowę to mogliście przed drukiem tego odrażającego, paskudnego, atakującego polskiego Prezydenta artykułu. Wybaczy Pan, ale jeżeli autorytetem dziennikarskim jest dla Was pan Lis to raczej nie porozmawiamy zbyt prędko...


- skomentował rzecznik Andrzeja Dudy.
raw

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura