REKLAMA

"Spotkajmy się po wyborach 12 lipca. Porozmawiajmy". Prezydent zaapelował do PSL i Konfederacji

Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji - spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach – powiedział prezydent Andrzej Duda.
 "Spotkajmy się po wyborach 12 lipca. Porozmawiajmy". Prezydent zaapelował do PSL i Konfederacji
/ PAP/Leszek Szymański

W środowym oświadczeniu prezydent powiedział, że w Polsce potrzeba jest spokojnej i stabilnej polityki oraz współdziałania na rzecz tworzenia rozwiązań, które będą pomagały m.in. rodzinom i gospodarce.

Zwracał uwagę, że po wyborach prezydenckich kolejne będą dopiero za trzy lata. – To są trzy lata, które trzeba wykorzystać na dobrą politykę, prospołeczną politykę, progospodarczą politykę mądrze prowadzoną, wspólnie, spokojnie, stabilnie – mówił prezydent.

Dlatego - oświadczył - ma propozycję dla całej sceny politycznej, ale przede wszystkich dla tych, którzy podzielają takie wartości jak rodzina i dobro rodziny, jak wspólnota kulturowa.

– Chciałem zaapelować do wszystkich polityków i wszystkich tych, którzy są zaangażowani po stronie PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji - szanowni państwo spotkajmy się na spokojnie po 12 lipca, porozmawiajmy o tych sprawach, które są najistotniejsze. Proszę, żeby zrobili to też wszyscy ci, którzy działają w samorządach – powiedział Duda.

Rozszerzenie formuły Zjednoczonej Prawicy?

"Ciekawe, bo z tego co słyszę z rozmów offowych - apel PAD choć wyrażony zbyt ogólnie - sprowadza się do faktycznego rozszerzenia formuły Zjednoczonej Prawicy o PSL, Konfederację i samorządy. Ponoć przedyskutowany z SP i Porozumieniem" – twierdzi dziennikarz Wirtualnej Polski i tygodnika "Do Rzeczy" Marcin Makowski.

 

 Więcej informacji wkrótce

/PAP

 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura