REKLAMA

Premier: Andrzej Duda to wybór Polski sprawiedliwej, Polski zgody i jedności

Andrzej Duda to wybór Polski sprawiedliwej, szybko rozwijającej się, szybko wracającej do normalności, Polski zgody, Polski jedności - przekonywał w środę w Kozienicach (Mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki.
 Premier: Andrzej Duda to wybór Polski sprawiedliwej, Polski zgody i jedności
PAP/Paweł Supernak

Szef rządu spotkał się z mieszkańcami Kozienic na placu przed Pomnikiem Niepodległości, gdzie złożył także kwiaty.

Podczas spotkania podkreślał, że Polska jest miejscem dla wszystkich, a gwarantem jedności i zgody jest prezydent Andrzej Duda.

"Andrzej Duda to wybór Polski sprawiedliwej, szybko rozwijającej się, szybko wracającej do normalności, Polski zgody, Polski jedności, bo uważam, że w Polsce jest miejsce dla wszystkich. Nie tylko dla grup interesów, jak w czasach pana (Rafała - PAP) Trzaskowskiego" - mówił premier.

Szef rządu uważa, że kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski jest "dyspozycyjny wobec b. premiera Donalda Tuska, europejskich salonów, środowisk parady równości i silnych grup interesów, ale już nie wobec potrzebujących".

"Jest do dyspozycji władców III Rzeczypospolitej, tych, którzy rządzili przez 25 lat, którym los zwykłego człowieka był obojętny. To jest polityka pana Trzaskowskiego" - mówił Morawiecki.

Stwierdził, że PO i Trzaskowski obiecają wyborcom "każdą gruszkę na wierzbie". "Ale przyjrzyjcie się, co robił, jak był w rządzie pani Ewy Kopacz, w rządzie pana Tuska: podnosili podatki" - powiedział premier. W tym kontekście mówił m.in. o podniesieniu podatku PIT poprzez likwidację ulgi na internet i podniesieniu limitu podatków od nieruchomości.

Po raz kolejny zaapelował do Trzaskowskiego, by przedstawił listę podatków obniżonych przez PO.

"Panie Trzaskowski, siódmy dzień czekam - gdzie są te obniżone podatki Platformy Obywatelskiej? Cały czas wzywam - pokażcie mi tę listę. Bo ja mogę pokazać długą listę obniżonych podatków w czasach pana prezydenta Andrzeja Dudy. On pokazał, że właśnie obniżone podatki, to droga do dobrobytu, do lepszego życia dla Polaków" - powiedział Morawiecki.

Dodał, że za rządów PiS i prezydentury Andrzeja Dudy obniżono po raz pierwszy od trzynastu lat podatek PIT i podniesiono koszty uzyskania przychodu, obniżono też do zera PIT dla młodych i CIT dla przedsiębiorców z 19 proc. do 9 proc.

Wskazywał też, że w tym czasie udało się wprowadzić obniżki składek ZUS, formę małej działalności gospodarczej czy możliwość działalności bezrejestrowej.

Premier mówił też o potrzebie współpracy. "Chcemy zaprosić wszystkich do współpracy, wszystkich bez wyjątku, dla wszystkich starczy miejsca pod wielkim dachem nieba. Niech żyje Polska" - deklarował Morawiecki

Szef rządu zachęcał do głosowania w II turze wyborów na obecnego prezydenta.

"Teraz stajemy przed wyborem, czy chcemy prezydenta dyspozycyjnego wobec Tuska, wobec środowisk z parady równości, wobec Brukseli, dbającego o tamte interesy, podnoszącego podatki, czy chcemy prezydenta zwykłych Polaków, prezydenta, który pokazał, że można dbać o rodziny, o firmy, o bezpieczeństwo narodowe - prezydenta Andrzeja Dudę" - powiedział Morawiecki

/PAP


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura