REKLAMA

Czarnek ripostuje Ochojską: Dziękujemy za prawdę, w obronie rodziny tylko Duda

Dziękujemy za prawdę, która jest dla nas oczywista; w obronie rodziny tylko Duda - napisał w czwartek poseł PiS Przemysław Czarnek, komentując zapowiedź europosłanki Janiny Ochojskiej, że w II turze poprze kandydata KO Rafała Trzaskowskiego m.in. dlatego że wprowadzi on kartę LGBT w całym kraju.
 Czarnek ripostuje Ochojską: Dziękujemy za prawdę, w obronie rodziny tylko Duda
screen/youtube/radio lublin

W środę założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska opublikowała na Twitterze wpis, w którym podała pięć powodów, dla których w II turze wyborów zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Jak argumentowała, kandydat KO "poważnie traktuje problem zmian klimatycznych", "proponuje inwestycje +za rogiem+", "proponuje program równych szans na rynku pracy", "wprowadzi kartę LGBT w całym kraju" oraz "będzie prezydentem wszystkich Polaków".

Wypowiedź tę skomentował w czwartek poseł PiS Przemysław Czarnek. "Szczery +rzecznik+ Rafała Trzaskowskiego, Pani Ochojska, ujawnia: #TrzaskowskiL4 wprowadzi kartę LGBT w całym kraju (pkt 4). Dziękujemy Pani Janino za prawdę, która jest dla nas oczywista. Dlatego w obronie rodziny tylko #DUDA2020" - napisał na Twitterze.

Wcześniej na wpis Ochojskiej zareagował poseł PiS Rafał Bochenek. Wyraził wobec niej szacunek za to, co od lat robi dla potrzebujących, ale przyznał, że nie rozumie jej zaangażowania politycznego w kampanię kandydata PO, "skrajnie ideologicznego i niewiarygodnego".

"Pani Janino, jest Pani kobietą czynu, a @trzaskowski_ jest tego zaprzeczeniem" – napisał, a swój wpis zakończył dwoma wykrzyknikami i emotikonką z nosem Pinokia.

W odpowiedzi Ochojska podkreśliła, że nie jest zaangażowana w kampanię. "Poza tym byłam w Komitecie Wyborczym Szymona Hołowni" – napisała. Kandydat ten uzyskał 13,87 proc. głosów. Zdobył trzeci wynik – za Dudą i Trzaskowskim – i tym samym nie wszedł do II tury.

"Teraz każdy, kto chce głosować (mam nadzieję, że każdy) musi wybrać pomiędzy tymi dwoma kandydatami. Wybór Andrzeja Dudy w moim przypadku odpada. A wybrać trzeba" – podkreśliła Ochojska.

W I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. Obaj zmierzą się w II turze w najbliższą niedzielę, 12 lipca.

Źródło: PAP

autorka: Daria Porycka

 


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura