REKLAMA

Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Szef gabinetu prezydenta odpowiada

W czwartkowej "Rzeczpospolitej" Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jako prezydent przedstawiłby ustawę likwidującą TVP Info. "Trzeba obronić w niedzielę wolność słowa przeciwko takim politykom, którzy chcą ustawą zamykać usta dziennikarzom" – skomentował tę zapowiedź szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
 Trzaskowski chce zlikwidować TVP Info. Szef gabinetu prezydenta odpowiada
/ PAP/Mateusz Marek
Rafał Trzaskowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" był pytany o trzy pierwsze decyzje, które podjąłby, gdyby został prezydentem. – Projekt ustawy oddzielający prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. Służba zdrowia i jej finansowanie na poziomie 6 proc. PKB oraz ustawa likwidująca TVP Info – odpowiedział kandydat KO.

Powiedział też, że chce usiąść ze specjalistami i "zrobić okrągły stół, by zastanowić się, jak mają wyglądać media publiczne, jak je odpolitycznić, jak zorganizować ich finansowanie, jak uspołecznić telewizję". – Z tym będzie związana kwestia tego, jak informować. Telewizja musi wrócić do swojej misji edukacyjnej – dodał Trzaskowski.
Odpowiedź szefa gabinetu prezydenta

Tę zapowiedź skomentował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

"Trzaskowski w wywiadzie prasowym zapowiada, że zaraz po wygranej przedstawi USTAWĘ o likwidacji TVP Info; tak mają wyglądać wolne media? Trzeba obronić w niedzielę WOLNOŚĆ SŁOWA przeciwko takim politykom, którzy chcą ustawą zamykać usta dziennikarzom" – czytamy we wpisie prezydenckiego ministra.

 

/Twitter/Rzeczpospolita/PAP


Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w PE powstanie nowa konserwatywna frakcja?
Tygodnik

Opinie

Popkultura