REKLAMA

"Są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec". Mocne słowa prezesa PiS o politykach PO

Prezes PiS Jarosław Kaczyński był gościem "Rozmów Niedokończonych" w Telewizji Trwam. Pytany o stawkę najbliższych wyborów prezydenckich stwierdził, że "odnosi się ona do naszej cywilizacji i kultury".
Adrian Grycuk "Są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec". Mocne słowa prezesa PiS o politykach PO
Adrian Grycuk / Wikimedia Commons
Jarosław Kaczyński uznał, że w najbliższych wyborach prezydenckich walka "toczy się o przyszłość Polski i to w wielu wymiarach"
 
Najwyższa stawka, która odnosi się do naszej cywilizacji i kultury. Jej trwania, jako czegoś żywego. (…) Ci, którzy prą do władzy, to są ludzie, którzy kwestionują wszystko, co jest naszą tradycją. W kampaniach wyborczych próbują wmawiać, że jest inaczej, ale te fakty są niepodważalne. (…) Jeżeli chodzi o pana Trzaskowskiego, to można mówić o praktyce zupełnie ewidentnej i wszystko co robi jako prezydent Warszawy. (…) Chodzi o politykę historyczną, godnościową, o oświatę

- wymienił prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że cywilizacyjny spór toczący się pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Platformą Obywatelską dotyczy także ochrony rodziny.
 

Polityka społeczna ma wspierać rodzinę i tych, którzy są w trudniejszej sytuacji. PO mówiła, że na to nie ma pieniędzy


- przypomniał polityk.

Prezes PiS uznał, że powrót do władzy przedstawicieli Platformy Obywatelskiej groziłby Polsce utratą podmiotowości.
 
Nasi polityczni przeciwnicy są gotowi traktować Polskę jako dodatek do Niemiec. To lotnisko w Berlinie zamiast w Polsce pokazuje, o co chodzi. (…) Chcemy być wielkim europejskim narodem. Oni nie chcą. Wiedzą, że jeżeli Polska będzie wielkim europejskim narodem, to ta „elita” nie będzie miała nic do powiedzenia

- stwierdził Jarosław Kaczyński.

cwp/Telewizja Trwam

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura