Kaczyński: "Płacenie kobietom mniej niż mężczyznom należy uznać za rodzaj mobbingu"

"Pomysł, aby traktować płacenie kobietom mniej niż mężczyznom za taką samą pracę, jako rodzaj mobbingu, jest bardzo dobry, na pewno go wprowadzimy" - powiedział w czwartek w TV Trwam prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Chevanon Photography Kaczyński: "Płacenie kobietom mniej niż mężczyznom należy uznać za rodzaj mobbingu"
Chevanon Photography
Wikimedia Commons
Prezes PiS mówił, że "nauka w szkole musi kształtować wspólnotę, która w Polsce może być oparta tylko na tradycyjnych wartościach". "Oczywiście wartościach, które jakoś ewoluują, weźmy sprawę ochrony przyrody, ochrony zwierząt, sprawy klimatu - to są rzeczy dzisiaj ważne i bardzo przeżywane" - zaznaczył Kaczyński.

"Bardzo przeżywana jest ważna sprawa równości kobiet, przy czym pod tym względem w Polsce jest lepiej niż w innych państwach, to nie oznacza, że jest jeszcze zupełnie dobrze. I ten ostatni pomysł, żeby traktować płacenie paniom mniej niż panom za taką samą pracę jako rodzaj mobbingu, to jest bardzo dobry pomysł i na pewno go wprowadzimy" - powiedział Kaczyński.

"Chodzi o pełne zapewnienie równości, ale znów pamiętajmy, że taka, inna niż w zachodniej Europie pozycja kobiety w Polsce wynika także z chrześcijaństwa, bo Maria, w Polsce kult maryjny i szczególna rola Maryi Królowej Polski, to jest coś, co odnosi się bezpośrednio do pozycji każdej kobiety i wszystkich razem i to też musi być brane pod uwagę" - powiedział Kaczyński.

Podkreślał, że często mówi, że Polska jest "wyspą wolności". "Że to jest coś, czego warto bronić, warto bronić tego stanu, w którym w Polsce mamy jednak wolność i chociaż są podejmowane bardzo energiczne próby, zresztą w centrum tych prób jest pan (Rafał) Trzaskowski, żeby w Polsce różnego rodzaju mniejszości mogły można powiedzieć sterroryzować resztę, to jednak jeszcze to się nie stało" - powiedział Kaczyński.

Dodał, że małżeństwo jest ugruntowane w polskiej konstytucji. "I dobrze by było, gdyby jednak ci, którzy deklarują związek z tradycyjnymi wartościami, mówię o posłach na Sejm, a także senatorach, by poparli tę poprawkę do konstytucji, którą zaproponował prezydent. Chodzi o to, żeby wykluczyć także adopcje poprzez związki jednopłciowe, które nie wiedzieć czemu próbują nazywać się małżeństwami, chociaż w oczywisty sposób i w świetle konstytucji, ale także w świetle zdrowego rozsądku takimi małżeństwami nie są" - powiedział prezes PiS. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

kos/ mrr/

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura