Prezydent na finiszu kampanii: To dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie

To jest dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek na finałowym wiecu w Zamościu (Lubelskie).
 Prezydent na finiszu kampanii: To dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie
/ PAP/Wojtek Jargiło

Prezydent podziękował związkowcom za obecność. "To jest dla mnie wielki przywilej, że ludzie +Solidarności+ stoją koło mnie" - mówił.

"Jestem tym wzruszony, bo myślę, że byłby z tego zadowolony także mój prezydent - profesor Lech Kaczyński, przecież człowiek +Solidarności+, jej wiceprzewodniczący, którego zasady postępowania w polityce, wizje Polski dla mnie były tak ważne, i które traktowałem przez te lata jako swoisty testament polityczny, który nam zostawił, a który ja miałem i mam cały czas w sercu"


- podkreślił.

Prezydent przed swoim wystąpieniem zszedł ze sceny, przy której zasłabł jeden z uczestników wiecu. Na początku swojego wystąpienia podziękował obecnemu na rynku w Zamościu szefowi NSZZ "Solidarność" Piotrowi Dudzie oraz całemu związkowi za wsparcie.

"Dziękuję, że jest ze mną +Solidarność+, że są ze mną ludzie pracy, robotnicy, ludzie, którzy na co dzień ciężko pracują w zakładach pracy, często fizycznie, którzy mają twarde dłonie, spracowane, ale których zawsze ogromnie szanowałem, bo uważałem, że oni są właśnie solą ziemi i że jeżeli politykę realizuje się, to realizuje się przede wszystkim dla nich i że elita w Polsce dla nich jest zobowiązana służyć, służyć polskiemu narodowi i służyć Rzeczpospolitej"

- mówił ubiegający się o reelekcję prezydent.

Źródło: PAP

autor: Mateusz Roszak, Zbigniew Kopeć, Grzegorz Bruszewski, 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe