REKLAMA

"Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana...". Mosbacher odpowiada Waszczykowskiemu i Macierewiczowi

Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana lub interpretowana ze złych pobudek, zabieram głos niezależnie od mojego stanowiska – odpowiada Witoldowi Waszczykowskiemu i Antoniemu Macierewiczowi amerykańska ambasador Georgette Mosbacher.
 "Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana...". Mosbacher odpowiada Waszczykowskiemu i Macierewiczowi
/ YouTube
"Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN, CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który che narzucić Narodowi Polskiemu. Dla nie to zdrada i zaprzaństw. Tym się różnimy" – ocenił w mediach społecznościowych 9 lipca były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Kilka dni później do słów Macierewicza odniosła się ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która stwierdziła, że "tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania". "Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!" – dodała.

CZYTAJ WIĘCEJ: "To jest niebywałe, żeby ambasador..." Oburzenie po ataku ambasador Mosbacher na A. Macierewicza

Na słowa Mosbacher odpowiedział z kolei były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który stwierdził, że to "niebywałe, aby ambasador podejmował publiczną polemikę polityczną z politykami kraju, w którym sprawuje funkcję dyplomatyczną".
Kolejna odpowiedź Mosbacher

Dziś do słów Waszczykowskiego po raz kolejny odniosła się amerykańska dyplomatka. "Złożenie przysięgi jako ambasador nie oznacza, że odrzuciłam etykę, wartości i umiejętność odróżniania dobra od zła" – czytamy we wpisie Mosbacher.

"Jeśli widzę, że historia jest zniekształcana lub interpretowana ze złych pobudek, zabieram głos niezależnie od mojego stanowiska" – dodała.


 

/Twitter


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura