"Duda krytykował rzekomą ingerencję niemieckich mediów, obrażał..."... Antoni Dudek dla Sueddeutsche.de

- Niewiele zmieni się w stosunkach niemiecko-polskich, uważa politolog Antoni Dudek. „Zimna do wręcz mroźnej” polityka Warszawy będzie nadal dominować w relacjach z Berlinem. W kampanii wyborczej Duda skrytykował rzekomą ingerencję niemieckich mediów w prezydencką kampanię wyborczą. Ten 48-letni prawnik był wkurzony (angefressen), gdy polski tabloid, którego część jest w niemieckim posiadaniu, poinformował o ułaskawieniu przezeń pedofila. Później publicznie obrażał warszawskiego korespondenta niemieckiej gazety codziennej - mówi cytowany przez Sueddeutsche.de prof. Antoni Dudek
 "Duda krytykował rzekomą ingerencję niemieckich mediów, obrażał..."... Antoni Dudek dla Sueddeutsche.de
screen YouTube Świat Rolnika

- Po tej kampanii wyborczej Duda nie będzie szczególnie zainteresowany temperowaniem relacji z Berlinem”, przewiduje Dudek. W każdym razie potężny szef PiS Jarosław Kaczyński pozostaje najważniejszym graczem w kształtowaniu polskiej polityki zagranicznej.


- mówi Dudek

Prezydent Andrzej Duda uczynił zadość prośbie ofiary pedofila, która będąc jego córką chciała się z nim po latach pojednać i za pośrednictwem mediów dziękowała mu za tę decyzję.

Źródło: Sueddeutsche.de

tłum. Marian Panic

cyk

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura