Abby Johnson: Zastanawiam się kiedy BLM obali posąg Margaret Sanger [twórcy Planned Parenthood]

- Nadal zastanawiam się, kiedy grupa z BLM wpadnie do Smithsonian i obali posąg Margaret Sanger? Wszyscy czekamy - pisze Abby Johnson, były dyrektorka aborcyjnej kliniki Planned Parenthood, która w wyniku szoku doznanego na widok aborcji, została działaczką pro-life, bohaterka filmu "Nieplanowane"
 Abby Johnson: Zastanawiam się kiedy BLM obali posąg Margaret Sanger [twórcy Planned Parenthood]
fragment artykułu z 1922 roku na temat książki Sanger "Kobieta i nowa rasa"
Rzeczywiście, radykalizm radykalnych lewackich grup, które przejęły protesty Black Lives Matter, wydaje się dosyć wybiórczy. Oto "rasistą" zostaje np. Tadeusz Kościuszko, który przeznaczył swój majątek na rzecz czarnych niewolników, a jakoś nikt nie pamięta otwarcie rasistowskiej roli Margaret Sanger, twórcy Planned Parenthood.

Wstydliwą tajemnicą "postępowych" środowisk, jest fakt, że feministka, która stworzyła mechanizm korporacyjnego zarabiania na mordowaniu dzieci w postaci sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood była zwolenniczką eugeniki i w swoim piśmie "The Birth Control Review" postulowała "ideę" przymusowego ograniczania płodności "niepożądanych grup" takich jak latynosi, Żydzi, Słowianie, katolicy czy czarnoskórzy. Pisała, że trzeba wyeliminować "śmiercionośne ciężary ludzkich nieużytków". Otwarcie popierała tezy Ernsta Rüdina, twórcy hitlerowskiego planu higieny rasowej. W 1926 roku wystąpiła na zjeździe Ku Klux Klanu, który był jej ideami najwyraźniej zachwycony. W latach 30' rpwadziła tzw. "Projekt Murzyn", który mał na celu ograniczenie populacji czarnoskórej ludności.

- Chcemy, aby w świat poszła wieść, że chcemy eksterminacji murzyńskiej populacji


- miała pisać do dr. Clarence’a J. Gamble’a, 10 grudnia 1939

Tego nie dowiedzie się z Wikipediii

A czy to spełnia kryteria rasizmu?

Źródło: Girlsroom.pl/ Teologiapolityczna.pl/ PCh24.pl

cyk

 

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy w sprawie P. Sławka można było zrobić więcej?
Tygodnik

Opinie

Popkultura