"SE": Nadchodzą zmiany w rządzie. Który z ministrów pożegna się z resortem?

Szykują się zmiany w rządzie - pisze w piątkowym wydaniu "Super Express". Według dziennika rekonstrukcja obejmie kilku polityków.
 "SE": Nadchodzą zmiany w rządzie. Który z ministrów pożegna się z resortem?
/ fot. Robert Wąsik, Tygodnik Solidarność
Według informacji "SE" premier Mateusz Morawiecki zamierza wymienić kilku ministrów swojego rządu. Wśród osób, które, jak pisze gazeta, nie mogą być pewne swoich stanowisk są m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, szef resortu finansów Tadeusz Kościński, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Informator dziennika mówi, że minister zdrowia, który - jak wynika z informacji "SE" ma się pożegnać z rządem - "ponoć sam już nie chce szefować temu niewdzięcznemu resortowi". Z kolei minister finansów, jak pisze "SE", ma kandydować na szefa Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju z siedzibą w Londynie.

Minister rolnictwa "będzie musiał odejść, jeśli wejdziemy z PSL w koalicję. Wtedy tekę dostanie ktoś z PSL" - przekonuje cytowany przez gazetę polityk PiS. "Jeśli chodzi o minister sportu, to szef rządu nie jest ponoć z jej pracy do końca zadowolony" - zaznacza w rozmowie z "SE" jeden z polityków PiS.

"Nie przesądzałbym, że te zmiany w rządzie będą po wakacjach, mogą być wcześniej" - mówi "SE" europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

"Wygrana Andrzeja Dudy wzmocniła premiera Mateusza Morawieckiego, który przecież dla prezydenta objechał w kampanii wiele miast i miasteczek. Prezes PiS ma do niego zaufanie" - zdradza dziennikowi "ważny polityk PiS". Twierdzi też, że część resortów zostanie połączonych. 

/PAP
maja/ mok/

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe