REKLAMA

Budka żąda stwierdzenia nieważności wyborów. Gadowski: "Może sobie unieważnić maść na porost włosów"

Wybory prezydenckie nie były równe ani uczciwe, nie spełniały standardów demokratycznych; w proteście wyborczym, który składamy w Sądzie Najwyższym, żądamy stwierdzenia nieważności wyborów – poinformował w czwartek przewodniczący PO Borys Budka. Mocno na Twitterze zripostował go dziennikarz śledczy i publicysta Witold Gadowski.
 Budka żąda stwierdzenia nieważności wyborów. Gadowski: "Może sobie unieważnić maść na porost włosów"
/ screen YT - Witold Gadowski
Budka zapowiedział w czwartek w TVN 24, że w proteście wyborczym pokazany zostanie „szereg czynników, które wpłynęły na to, że te wybory były nieuczciwe”.

„Sam akt głosowania może być dobrze przeprowadzony, ale cała otoczka, zaangażowanie finansów publicznych, zaangażowanie mediów tzw. publicznych, sprawiało, że nie była to równa sytuacja” – przekonywał szef Platformy. W jego ocenie te wybory nie były ani równe, ani uczciwe, ani też nie spełniały standardów demokratycznych. „Moim zdaniem ukradziono Polakom prawdziwe wybory, które do tej pory były” – powiedział.

„Żądamy stwierdzenia nieważności tych wyborów” – podkreślił liderów PO, pytany parokrotnie o wniosek ws. protestu. Według Budki prezydent Duda wygrał wybory „na dopingu”, a PiS w kampanię zaangażował cały aparat państwowy. „Jeżeli my nie będziemy głośno pokazywać nieprawidłowości, to następne wybory będą podwójnie skręcone” – oświadczył.

Dopytywany, czy jego formacja uzna uchwałę SN, jeśli ten stwierdzi ważność wyborów, Budka zaznaczył, że jest legalistą, ale z drugiej strony "jest pytanie, kto to powie". "Jeżeli będzie robiła to Izba Spraw Publicznych, w której część sędziów została wybrana w sposób niezgodny z polską konstytucją, przez upartyjnioną KRS, to będziemy mieli podwójny problem" - dodał.

"Jesteśmy przygotowani do przedterminowych wyborów, do powtórzonych wyborów, natomiast nie mam wiary w to, że SN takie orzeczenie wyda, bo wiem, co tam się dzieje od strony takiej wewnętrznej i wiem doskonale, że nie bez przyczyny tak konstruowano SN przez ostatnie lata, żeby w tych chwilach próby jednak zadziałał tak, jak chce ta władza" - powiedział. Zaznaczył, że nie chciałby jednak wyciągać przedwczesnych wniosków.
 

Pan Budka może sobie unieważnić....maść na porost włosów. 


- zakpił Witold Gadowski.
 

Panu Budce frustracja wyraźnie podniosła poziom debiliny we krwi


- bezlitośnie podsumował lidera PO dziennikarz.
 

źródło: PAP/opracowanie własne

raw
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura