Minister Maląg: Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej – oświadczyła na antenie Radia Maryja minister rodziny pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
 Minister Maląg: Polska szykuje się do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej
KPRM fot. Krystian Maj

Polska ratyfikowała Konwencję Stambulską w 2015 roku. W założeniu dokument ma chronić kobiety przed różnymi formami przemocy, a także dyskryminacji. Jednak Polska złożyła pewne zastrzeżenia.

– Mamy teraz czas ustawowy do końca roku na wyrażanie swojego stanowiska. Będziemy pracowali razem z resortem sprawiedliwości i Ministerstwem Spraw Zagranicznych, aby przede wszystkim przygotować ustawę i podjąć stosowne kroki do pewnych zmian, które koniecznie powinny być wprowadzone – mówiła minister.

– Przygotowujemy się przede wszystkim do wypowiedzenia, kiedy to zostanie już skonsultowane z Ministerstwem Sprawiedliwości. Nawet w czwartek w resorcie o tym rozmawialiśmy. Czekamy na propozycję, która z resortu wypłynie i ten kierunek zostanie przedstawiony na spotkaniu rządu, a następnie ustawa zostanie przekazana do parlamentu – podkreśliła.

Przypomnijmy, że w czwartek Chrześcijański Kongres Społeczny oraz Instytut Ordo Iuris zapowiedziały zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem, którego celem jest wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej, a także opracowanie Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny. Projekt nazywać się będzie "Tak dla rodziny, nie dla gender".

/Radio Maryja


Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura