Krzysztof Bosak uderza w PiS i Andrzeja Dudę. Chodzi o LGBT

PiS łamie swoje obietnice o chroniącej uczniów przed LGBT nowelizacji prawa oświatowego oraz w sprawie nowego podatku cukrowego, który "zniknął" tylko na czas kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy – przekonywał w środę podczas konferencji prasowej były kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak.
PAP/Paweł Supernak

Podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Bosak zwrócił uwagę, że na finiszu kampanii wyborczej, "PiS i prezydent Andrzej Duda mocno eksploatował tematykę sporu z lobby LGBT" oraz, że "była mowa o przedstawieniu przez prezydenta projektu ustawy, która miałaby zabezpieczyć dzieci i młodzież przed oddziaływaniem na nie w szkołach tzw. seksedukatorów".

Jak mówił Bosak, prezydencki projekt zmiany ustawy o prawie oświatowym miał być rozpatrywany podczas środowego posiedzenia Sejmu, ale - jak stwierdził - "w magiczny sposób zniknął z porządku obrad, został wycofany". – To pokazuje, że te wątki, które były podnoszone na finiszu kampanii wyborczej były podnoszone wyłącznie instrumentalnie – ocenił Bosak.

Były kontrkandydat Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich przypomniał, że sam wielokrotnie nawoływał do uszczelnienia szkół przed "infiltrowaniem przez organizacje lewicowe, bez uzgodnień z rodzicami i bez żadnej podstawy programowej".

/PAP


Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: