"Coś się dziś chuliganerka Greenpeace rozkręciła". Minister Środowiska odpowiada radykałom

- Minister Woś twierdzi, że prowadzona jest dobra gospodarka leśna. Jednak zdjęcia z #PuszczaPiska pokazuje, do czego prowadzi działanie szefostwa Lasów Państwowych. Serce pęka. Czas na prawdziwą ochronę cennych przyrodniczo lasów i trwałe wyłączenie ich z wycinek! #ChrońmyLasy #NieTnijcie - pisze profil ekoradykałów, którzy "bronili" Puszczy Białowieskiej przed wycinką sanitarną, w wyniku czego puszcza w dużym stopniu została zniszczona - To nie zgroza, bo drewno pozyskuje się z lasu. A na foto widać niewielki zrąb. Proszę podać lokalizację i dokładnie wyjaśnimy - piszą w komentarzach Lasy Państwowe.
 "Coś się dziś chuliganerka Greenpeace rozkręciła". Minister Środowiska odpowiada radykałom
/ screen YouTube. Fragment Puszczy Białowieskiej zniszczonej w wyniku akcji m.in. Greenpeace przez kornika drukarza

- Drodzy chuligani, zróbcie chciaż promil tego dla przyrody, co robią każdego dnia Lasy Państwowe. Kiedy zaczniecie działać w związku z Czajką? Wywiesiliście transparent na zamku w Stobnicy? Czy ekoNGO zacznie dzialać w interesie polskiego społeczeństwa, a nie zagraniczych baronów?


- pisze minister środowiska

- Manipulujecie, wszystkie parametry w polskich lasach rosną, m. in. lesistość, zasobność, wiek. Powinniście puścić drona nad Puszcza Piską, żeby zobaczyć jak to wygląda z góry. Ale nie! Przecież wtedy ludzie by zobaczyli, że las rośnie i ma się dobrze. A to nie o to chodzi.


- piszą Lasy Państwowe

- Minister Woś zmienia temat, zamiast odpowiedzieć na konkretne pytania: dlaczego mniej niż 5% lasów jest wyłączonych spod wycinki?
 dlaczego od 19 lat nie powstał żaden park narodowy? co zrobił jako minister, żeby kolejne Stobnice się nie powtórzyły?


- nie przyjmuje do wiadomości Greenpeace

- Coś się dziś chuliganerka Greenpeace bardziej rozkręciła, ale manipuluje jak zwykle :) Sto razy Lasy Państwowe już odpisywały. jest więcej niż 5%, częściowo blisko 18%, konieczna jest zgoda lokalnej społeczności - szanujemy samorządy, w 3 msc wiecej niż wy przez lata


- odpowiada minister środowiska cyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe