"Liczba konstytucyjnych ministrów zmniejszy się nawet o połowę". Najnowsze przecieki ws. rekonstrukcji

Liczba konstytucyjnych ministrów może zmniejszyć się nawet o połowę. Miotła będzie miała co robić także na szczeblu wiceministrów - podaje w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".
 "Liczba konstytucyjnych ministrów zmniejszy się nawet o połowę". Najnowsze przecieki ws. rekonstrukcji
/ PAP/Jacek Szydłowski
Jak podaje gazeta, powołując się na informacje uzyskane z kilku źródłach w PiS i rządzie, w dyskusji o rekonstrukcji rządu jeszcze nie pojawiają się konkretne nazwiska - zarówno jeśli chodzi o ministrów do zdymisjonowania, jak i ich następców.

"Dyskusja ma charakter strukturalny. Trwają analizy dotyczące tego, z których ministerstw możemy zrezygnować i kto mógłby przejąć ich kompetencje. Dopiero na bazie tych analiz będą podejmowane decyzje o charakterze personalnym" - podaje "DGP", cytując jednego z rozmówców.

"Według naszych informacji +miotła+ szykuje się też na szczeblu wiceministrów, zwłaszcza sekretarzy stanów, którzy mogą łączyć swoje funkcje ministerialne z mandatem poselskim lub senatorskim" - informuje dziennik.

"DGP" wskazuje, że w kontekście rekonstrukcji rządu pojawia się kwestia poszerzenia koalicji. Na razie nie ma do tego chętnych, ale PiS liczy, że samo poruszanie tego tematu zmiękczy postawę mniejszych koalicjantów. 

/PAP

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe