"Czy Żyd mógłby być ścigany za krytykę nazistów? Nie. Ale Polak jest ścigany za krytykę banderowców"

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski stanął w obronie ocalonego z rzezi wołyńskiej Antoniego Dąbrowskiego, który według informacji przekazanych m.in. przez Media Narodowe, ma status podejrzanego w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ.
Jarosław Kruk "Czy Żyd mógłby być ścigany za krytykę nazistów? Nie. Ale Polak jest ścigany za krytykę banderowców"
Jarosław Kruk
Wikimedia Commons
Jak podają Media Narodowe, według nieoficjalnych informacji, sprawa dotyczy wpisów pana Antoniego Dąbrowskiego na jednym z portali społecznościowych, w których m.in. krytykował działania kontrowersyjnego ukraińskiego dziennikarza – Ihora Isajewa. Prokuratura miała uznać wpisy za tzw. „mowę nienawiści”, obrażanie narodu ukraińskiego i mieszkających w Polsce Ukraińców.
 

Czy Żyd, ocalony z Holokaustu mógłby być ścigany za krytykę nazistów? Oczywiście, że nie. Ale Polak Antoni Dąbrowski, ocalony z ukraińskiego ludobójstwa, jest ścigany za krytykę banderowców. Kompromitacja III RP!


- napisał na Twitterze ks. Isakowicz-Zaleski.

Jak podają Media Narodowe,
mieszkający na Pomorzu Zachodnim Pan Antoni Dąbrowski urodził się w woj. stanisławowskim. Przeżył ukraińskie ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.
 
Jak sam mówi, wraz z matką zostali cudem ocaleni. Jest działaczem kresowym, aktywnie zaangażowanym w upamiętnianie ofiar rzezi. Działa w Stowarzyszeniu Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć. Z jego inicjatywy, 12 lipca br., z okazji 77. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu, w Dębnie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową w hołdzie polskiemu duchowieństwu zamordowanemu przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu oraz w Małopolsce Wschodniej

- czytamy w serwisie.

Wpis Pana Antoniego można przeczytać TUTAJ.

Pisze w nim między innymi:

 
Banderowcy podeszli pod drzwi, aby dokonać rzezi siekierą ukraińską  na mnie i mojej mamy, opatrzność Boska Nas uratowała od smierci ....i.. dzisiaj po 76 latach państwo polskie chce dokończyc tę "RZEŹ" na mnie za to że przywracam pamieć narodową dla następnych pokolenim  ku  przestrodze co znaczy słowo  BANDERYZM (....) za to, że sprzeciwiam sie dziennikarzowi ukrainskiemu zyjącemu w Polsce, który jest równiez utrzymywany z podatków mojej skromnej emerytury, który porownuje Polaków do zwierząt, który kwestionuje święte wartości Narodu polskiego. (..)  Zapewniam wszystkich że pod koniec życia nie boję się żadnego wyroku.


cwp/Media Narodowe, Twitter, Facebook

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy weto ws. budżetu UE jest...
Tygodnik

Opinie

Popkultura