REKLAMA

"Nasi przodkowie uchronili całą Europę przed komunizmem rosyjskim". Błaszczak o Bitwie Warszawskiej

"Wkrótce w całej Polsce powstanie kilkanaście murali w imię upamiętnienia Bitwy Warszawskiej, tego niezwykłego zwycięstwa, które ochroniło wolność Polski i całej Europy" - mówił we wtorek w Legionowie szef MON Mariusz Błaszczak, odsłaniając pierwszy z murali.
Paweł Supernak "Nasi przodkowie uchronili całą Europę przed komunizmem rosyjskim". Błaszczak o Bitwie Warszawskiej
Paweł Supernak / PAP
Błaszczak podkreślał, że stulecie Bitwy Warszawskiej to wielkie wydarzenie. Jak mówił, to była wiktoria, która "nastała dosłownie zaraz po wybiciu się naszej ojczyzny na niepodległość". "Nasi przodkowie oparli się nawale Rosji komunistycznej, uchronili Polskę, uchronili naszą państwowość, ale uchronili także całą Europę przed komunizmem rosyjskim" - mówił szef MON podczas uroczystości.

Jak wskazał mural, który powstał na ogrodzeniu Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni jest "świadectwem postaw naszych przodków". Dodał, że tych obrazach widnieją wybitne postaci sprzed 100 lat, m.in. marszałek Józef Piłsudski czy generał Józef Haller.

"Mural, który właśnie odsłaniamy jest pierwszym z całej grupy murali" - powiedział Błaszczak. "Wkrótce kilkanaście murali w całej Polsce powstanie w imię upamiętnienia Bitwy Warszawskiej. Tego niezwykłego zwycięstwa, które ochroniło wolność Polski i ochroniło wolność całej Europy. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Aleksander Główczewski

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura